Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru

Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru

Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru
26.07.2017 13:02, aktualizacja: 26.07.2017 13:44

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Google Chrome, oznaczona okrągłym numerem 60. Znaleźć można ją już w naszej bazie oprogramowania. Oferuje ona konfigurowalne wsparcie dla panelu dotykowego w nowych MacBookach Pro, ale przede wszystkim liczne usprawnienia pod maską oraz poprawki bezpieczeństwa.

W Chrome 60 pojawiła się obsługa Paint Timing API, która umożliwia twórcom stron zebranie informacji, jak długo przeglądarka renderuje piksele. Paint Timing dostarcza informacje o dwóch momentach: first paint informuje o czasie, kiedy wyrenderowany został jakikolwiek element, zaś first contentful paint informuje, kiedy wyrenderowany został jakikolwiek element struktury DOM. Mechanizm ma pozwolić deweloperom na sprawdzenie, jak szybko ładuje się ich strona, a zatem wymierny benchmark, pozwalający na skuteczniejszą optymalizację.

350202690170808257

Przeglądarka obsługuje także własność font-display w CSS, która pozwala zdecydować deweloperom, jaki font będzie używany do momentu pobrania docelowego. Znów doświadczymy zatem przyśpieszenia, gdyż treść będzie wyświetlana wcześniej: dotąd do momentu pobrania zdefiniowanego fontu, tekst nie był wyświetlany wcale.

Zmiany pojawiły się także w API odpowiedzialnych za zautomatyzowaną obsługę płatności w Sieci. Obsługiwany jest już Payment Request API, strony mogą także automatycznie uzupełniać formularze z danymi do płatności na Androidzie. Ponadto budżet czasowy obejmuje także powiadomienia Push, które wywołują kolejne działania w tle.

350202690171004865

Kolejna duża aktualizacja Chrome’a to także okazja do udostępnienia łatek bezpieczeństwa. Ned Williamson otrzymał od Google 10 tys dolarów za wykrycie podatności wysokiego ryzyka w niskopoziomowym API obsługującym indeksowane bazy danych. Oprócz tego załatano kolejne osiem podatności wysokiego ryzyka oraz siedem średniego.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome można znaleźć w naszej bazie w wersji na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a. Zapraszamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem – Skróty klawiszowe w Chrome: znane kombinacje i obsługa gestami myszy.

.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)