Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru

Chrome 60 – kolejne przyśpieszenia dzięki nowym API i obsługa TouchBaru

26.07.2017 13:02, aktual.: 26.07.2017 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Google Chrome, oznaczona okrągłym numerem 60. Znaleźć można ją już w naszej bazie oprogramowania. Oferuje ona konfigurowalne wsparcie dla panelu dotykowego w nowych MacBookach Pro, ale przede wszystkim liczne usprawnienia pod maską oraz poprawki bezpieczeństwa.

W Chrome 60 pojawiła się obsługa Paint Timing API, która umożliwia twórcom stron zebranie informacji, jak długo przeglądarka renderuje piksele. Paint Timing dostarcza informacje o dwóch momentach: first paint informuje o czasie, kiedy wyrenderowany został jakikolwiek element, zaś first contentful paint informuje, kiedy wyrenderowany został jakikolwiek element struktury DOM. Mechanizm ma pozwolić deweloperom na sprawdzenie, jak szybko ładuje się ich strona, a zatem wymierny benchmark, pozwalający na skuteczniejszą optymalizację.

Obraz

Przeglądarka obsługuje także własność font-display w CSS, która pozwala zdecydować deweloperom, jaki font będzie używany do momentu pobrania docelowego. Znów doświadczymy zatem przyśpieszenia, gdyż treść będzie wyświetlana wcześniej: dotąd do momentu pobrania zdefiniowanego fontu, tekst nie był wyświetlany wcale.

Zmiany pojawiły się także w API odpowiedzialnych za zautomatyzowaną obsługę płatności w Sieci. Obsługiwany jest już Payment Request API, strony mogą także automatycznie uzupełniać formularze z danymi do płatności na Androidzie. Ponadto budżet czasowy obejmuje także powiadomienia Push, które wywołują kolejne działania w tle.

Obraz

Kolejna duża aktualizacja Chrome’a to także okazja do udostępnienia łatek bezpieczeństwa. Ned Williamson otrzymał od Google 10 tys dolarów za wykrycie podatności wysokiego ryzyka w niskopoziomowym API obsługującym indeksowane bazy danych. Oprócz tego załatano kolejne osiem podatności wysokiego ryzyka oraz siedem średniego.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome można znaleźć w naszej bazie w wersji na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a. Zapraszamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem – Skróty klawiszowe w Chrome: znane kombinacje i obsługa gestami myszy.

.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)