r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 64.0.3282.140

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Chrome to bezpłatna, prosta przeglądarka internetowa firmy Google. Dzięki niej wyszukiwanie w Sieci jest proste i szybkie – w tym samym polu (omnibox) można wpisywać adresy stron i hasła wyszukiwania. Autouzupełnianie podpowie także ostatnie strony i hasła oraz adresy i popularne wyszukiwania z Google'a. Ponadto Chrome może korzystać z dodatków, integruje się z usługami firmy Google i może wyświetlać powiadomienia na pulpicie.

Galeria programu

Chrome odznacza się minimalistycznym interfejsem, składającym się z uniwersalnego paska adresu i wyszukiwania oraz listy kart. Po zalogowaniu się na konto Google można korzystać z dodatkowych możliwości, jak synchronizacja historii, danych logowania i zakładek oraz można kontynuować przeglądanie w przeglądarce Chrome na Androidzie. Możliwe jest także otwarcie karty Incognito, której historia i wrażliwe informacje nie będą zapisywane. W trosce o prywatność użytkowników przeglądarka została wyposażona także w opcję Do Not Track, która pozwala wybrać, czy dane użytkownika są zbierane i jak będą wykorzystane. Chrome chroni także użytkownika przed szkodliwymi witrynami, choć należy mieć na uwadze, że często filtry są nadreaktywne.

r   e   k   l   a   m   a

Chrome zyskuje pełnię możliwości po połączeniu z kontem Google oraz instalacji ulubionych rozszerzeń. Wiele z nich będzie miało możliwość wyświetlania na pulpicie Maka powiadomienia, na przykład najświeższe wiadomości lub aktualnie odtwarzaną piosenkę. W Chromie można także włączyć asystenta Google Now, znanego z Androida, i wtedy skorzystać z wyszukiwania głosowego oraz pozwolić mu zbierać więcej informacji. Wygląd okna przeglądarki można zmienić za pomocą motywów ze sklepu.

Sercem przeglądarki Chrome jest silnik Blink, który powstał na bazie WebCore, wykorzystywanego w WebKicie. Tym samym Chrome jest blisko spokrewniony z Operą i Yandex Browser. Za interpretację skryptów JavaScript odpowiada otwarty silnik V8, który implementuje specyfikację ECMAScript. V8 znany jest ze swojej szybkości, którą zyskuje dzięki kompilacji JavaScriptu do kodu maszynowego przed wykonaniem, a także różnym technikom optymalizacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Chrome sam zablokuje reklamy, dodatki nie są już potrzebne

93
OPROGRAMOWANIE 15.02.2018 | Oskar Ziomek

Zgodnie z zapowiedzią, do Google Chrome trafia natywne blokowanie reklam. Od teraz przeglądarka sama zadba więc o to, by podczas przeglądania zasobów Sieci, użytkownik nie musiał zmagać się z natarczywi treściami reklamowymi. Warto jednak od razu zaznaczyć, że reklamy blokowane będą tylko na wybranych stronach – tych, które nie są zgodne z zasadami ustalonymi wcześniej przez Coalition for Better Ads. Dzięki takiemu podejściu twórcy nie zostaną pozbawieni możliwości zarabiania na wyświetlanych stronach, ale jednocześnie użytkownicy nie będą narażani na te reklamy, które są najbardziej…

Chrome 63: szybszy silnik V8, API dostępu do informacji o pamięci

63
OPROGRAMOWANIE 07.12.2017 | Anna Rymsza

Kolejna wersja przeglądarki Chrome trafia już do użytkowników na różnych platformach. Wydarzenie jest warte odnotowania głównie ze względu na kolejny numer wersji, gdyż wprowadzone zostały głównie poprawki wydajności i lepsza obsługa standardów wykorzystywanych w komunikacji internetowej. Zmianami powinni zainteresować się jednak deweloperzy stron. Chrome 63 został wyposażony w możliwość dynamicznego importowania modułów. Oznacza to, że z pomocą import(szczegóły) można ładować moduły do skryptów w czasie ich działania. Wcześniej możliwy był jedynie statyczny import modułów JavaScript, więc…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.