r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 58.0.3029.81

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Chrome to bezpłatna, prosta przeglądarka internetowa firmy Google. Dzięki niej wyszukiwanie w Sieci jest proste i szybkie – w tym samym polu (omnibox) można wpisywać adresy stron i hasła wyszukiwania. Autouzupełnianie podpowie także ostatnie strony i hasła oraz adresy i popularne wyszukiwania z Google'a. Ponadto Chrome może korzystać z dodatków, integruje się z usługami firmy Google i może wyświetlać powiadomienia na pulpicie.

Galeria programu

Chrome odznacza się minimalistycznym interfejsem, składającym się z uniwersalnego paska adresu i wyszukiwania oraz listy kart. Po zalogowaniu się na konto Google można korzystać z dodatkowych możliwości, jak synchronizacja historii, danych logowania i zakładek oraz można kontynuować przeglądanie w przeglądarce Chrome na Androidzie. Możliwe jest także otwarcie karty Incognito, której historia i wrażliwe informacje nie będą zapisywane. W trosce o prywatność użytkowników przeglądarka została wyposażona także w opcję Do Not Track, która pozwala wybrać, czy dane użytkownika są zbierane i jak będą wykorzystane. Chrome chroni także użytkownika przed szkodliwymi witrynami, choć należy mieć na uwadze, że często filtry są nadreaktywne.

Chrome zyskuje pełnię możliwości po połączeniu z kontem Google oraz instalacji ulubionych rozszerzeń. Wiele z nich będzie miało możliwość wyświetlania na pulpicie Maka powiadomienia, na przykład najświeższe wiadomości lub aktualnie odtwarzaną piosenkę. W Chromie można także włączyć asystenta Google Now, znanego z Androida, i wtedy skorzystać z wyszukiwania głosowego oraz pozwolić mu zbierać więcej informacji. Wygląd okna przeglądarki można zmienić za pomocą motywów ze sklepu.

Sercem przeglądarki Chrome jest silnik Blink, który powstał na bazie WebCore, wykorzystywanego w WebKicie. Tym samym Chrome jest blisko spokrewniony z Operą i Yandex Browser. Za interpretację skryptów JavaScript odpowiada otwarty silnik V8, który implementuje specyfikację ECMAScript. V8 znany jest ze swojej szybkości, którą zyskuje dzięki kompilacji JavaScriptu do kodu maszynowego przed wykonaniem, a także różnym technikom optymalizacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome 58: łatka na homografię, IndexedDB 2.0 i progresywne aplikacje

23
OPROGRAMOWANIE 20.04.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google wydało właśnie nową wersję przeglądarki Google Chrome, która oznaczona została numerem 58. Możną ją już pobrać z naszej bazy oprogramowania w wersji na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a. Co nowego tym razem przygotowali deweloperzy, rozwijający najpopularniejszą przeglądarkę na rynku? W wersji przeznaczonej na dekstopowe systemy operacyjnej, Chrome zyskał obsługę standardu IndexedDB w wersji 2.0. IndexedDB to system baz danych, bazujący na JavaScripcie. Dzięki wykorzystywaniu indeksowania baz, przetwarzanie danych ma się odbywać znacznie sprawniej, niż w przypadku Web Storage API. W…

Google Chrome – natywne blokowanie reklam możliwe już za kilka tygodni

47
OPROGRAMOWANIE 20.04.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Na listach najpopularniejszych rozszerzeń do przeglądarek od lat znajdują się programy, które blokują wyświetlanie reklam. Mimo ich ogromnej popularności, sami producenci przeglądarek – poza Operą – nie wykorzystali jak dotąd tego potencjału i nie zdecydowali się na na uruchomienie blokowania reklam przez samą przeglądarkę. Według Wall Street Journal, kolejna przeglądarką, która natywnie będzie blokować reklamy to Google Chrome. Natywne blokowanie reklam może się pojawić w Chrome już za kilka tygodni. W przeciwieństwie do Opery, Google chce wprowadzić funkcję jako domyślnie włączoną. Nie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.