Chrome 63 na Androida wydany: nowy komunikat uprawnień i menu flag

Strona głównaChrome 63 na Androida wydany: nowy komunikat uprawnień i menu flag
06.12.2017 11:35
Chrome 63 na Androida wydany: nowy komunikat uprawnień i menu flag

Każdy może już pobrać nową, stabilna wersję przeglądarki Google w wersji na Androida. Wydanie oznaczone numerem 63 znaleźć można w bazie oprogramowania. Nie wprowadza ono dużych zmian, ale warte odnotowania nowości i usprawnienia.

Tym razem mobilna wersja Chrome’a wyprzedziła przeglądarkę skierowaną na desktopy – wersja 63 najpierw trafiała do użytkowników Androida. Najważniejsze zmiany to nowe okno dialogowe uprawnień, przeprojektowane ustawienia chrome://flags oraz odświeżone wprowadzenie do nowego ekranu głównego.

350207499074561985

Do tej pory baner z prośbą o uprawnienia pojawiał się na dole ekranu i przez wielu użytkowników był ignorowany. W nowej wersji Chrome’a okno zostało przeniesione na środek ekranu, co wymusza na użytkownikach podjęcie decyzji. Według Google, wprowadzone zmiany sprawiają, że użytkownicy kilkukrotnie częściej pozwalają lub blokują wysłanie powiadomień przez witryny, nie ignorując już komunikatu.

350207499074693057

Przebudowany został wygląd strony chrome://flags, często wykorzystywanej do aktywacji eksperymentalnych funkcji Chrome’a. W końcu nie mamy do czynienia z pomniejszoną stroną desktopową, ale z interfejsem bardziej dostosowanym do urządzeń mobilnych. Pojawiła się łatwo dostępna wyszukiwarka, a elementy zostały dostosowane do mniejszych, dotykowych wyświetlaczy.

350207499074824129

Kolejną większą nowością jest nowe okno wprowadzające do nowego ekranu domowego (Chrome Home), który zapewnia szybki dostęp do wybranych newsów i artykułów, oczywiście spersonalizowanych. Funkcja wciąż może nie być aktywna, ale możemy wymusić jej włączenie. W tym celu przechodzimy na stronę chrome://flags, wyszukujemy frazy home i przedstawiamy przełącznik w Chrome Home i Chrome Home Promo na włączony (Enabled).

350207499074955201

Chrome 63 to także nowe API Device Memory JavaScript, która pomaga stronom internetowym w ustaleniu całkowitej ilości RAM na danym urządzeniu. Ma to pozwolić twórcom stron na aktywowanie wersji lite witryny, tak by zapewnić komfortowe przeglądanie Internetu na słabszych urządzeniach. Nowa wersja przeglądarki to także drobniejsze usprawnienia oraz załatanie wcześniej zgłaszanych błędów.

Google Chrome w wersji 63 znajdziecie już w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)