Chrome 79 na Androida ostrzega przed ryzykiem kradzieży hasła. Wszystko przez phishing

Strona głównaChrome 79 na Androida ostrzega przed ryzykiem kradzieży hasła. Wszystko przez phishing
11.12.2019 11:38
Chrome 79 na Androida wprowadza dodatkowe informacje o hasłach, fot. Oskar Ziomek
Chrome 79 na Androida wprowadza dodatkowe informacje o hasłach, fot. Oskar Ziomek

Google Chrome 79 na Androida jest już dostępny do pobrania i warto szybko zdecydować się na aktualizację. Nowe wydanie wprowadza bowiem istotne pod kątem bezpieczeństwa udogodnienie, dzięki któremu użytkownik ma mniejszą szansę zostać ofiarą internetowych oszustów.

bEJFFpOZ

Do Google Chrome na Androida trafia właśnie nowa funkcja ostrzegania o potencjalnej kradzieży haseł. Wszystko jest wynikiem rosnącej liczby ataków wykorzystujących przede wszystkim łatwowierność odbiorców podejrzanych wiadomości e-mail. Na phishing można trafić coraz częściej, a w jego efekcie hasła użytkownika mogą się dostać w niepowołane ręce i krążyć po internecie.

Informacje o potencjalnie niebezpiecznym haśle w Google Chrome, źródło: Google.
Informacje o potencjalnie niebezpiecznym haśle w Google Chrome, źródło: Google.

Aby pomóc walczyć z konsekwencjami takich ataków, Google Chrome poinformuje użytkownika, gdy ten będzie się logować hasłem, które wcześniej mogło trafić do sieci. Na ekranie wyświetlone zostanie powiadomienie, że użyte hasło na danej stronie mogło zostać wcześniej ujawnione, bo wiadomo o wycieku danych z przeszłości.

bEJFFpPb

Zadbaj o to, by nie stać się ofiarą internetowych oszustów, tracąc swoje hasła. Wystarczy, że dodatkowo zabezpieczysz swojego smartfona odpowiednim antywirusem Bitdefender.

Takie rozwiązanie zostało już wcześniej wdrożone na desktopach w formie rozszerzenia Password Checkup, co później przerodziło się w integrację z kontem Google. Od października menedżer wbudowany w Chrome'a potrafi sprawdzać bezpieczeństwo haseł, analizując, czy nie trafiły do sieci w znanych wyciekach. Chrome 79 jest już także dostępny na desktopy.

Przeglądarka Google Chrome jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJFFpPX