Chrome będzie wiedział, w której karcie gra muzyka

26.02.2013 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wątpliwa wydajność przeglądarki Google'a to ważny aspekt, ale zasobu mniej lub bardziej przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji również nie sposób pominąć. François Beaufort poinformował, że najnowsza kompilacja przeglądarki sprawdza i informuje, czy któraś karta korzysta z urządzeń dźwiękowych, czyli czy jest to właśnie miejsce, gdzie słuchamy radia internetowego lub prowadzimy rozmowę i niewskazane byłoby jej niespodziewane zamknięcie.

Google Chrome is testing audio activity for each tab

Wskaźnik operacji dźwiekowych ma być umieszczony obok favicona strony. Na razie jest to 6-klatkowa animacja, służąca wyłącznie do testów. Celem tego mechanizmu jest jednak nie tyle pokazywanie, gdzie mają miejsce jakieś czynności związane z dźwiękiem, ale lepsze śledzenie potrzebnych nam kart (to, że użytkownik nie klika w kartę, wcale nie znaczy, że nie korzysta z otwartej tam strony). Dzięki temu karta z odtwarzaczem muzyki czy czatem głosowym będzie miała wysoki priorytet przy przydzielaniu zasobów komputera i Chrome nie zamknie znienacka radia, jeśli zacznie mu się kończyć pamięć. Dodatkowym efektem będzie możliwość szybkiego odnalezienia stron hałasujących lub chcących nas podsłuchiwać.

Ta funkcja jest już dostępna w eksperymentalnych kompilacjach Chromium (otwartoźródłowej przeglądarki, która dzieli kod z Chromem i często do niej takie nowości docierają przed Chromem) oraz w ostatniej kompilacji z kanału Canary Chrome'a. Więcej informacji na temat wskaźnika dźwięku można znaleźć tu. Na razie nie ma gwarancji, że ta funkcja trafi do stabilnego Chrome'a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także