Chrome mniej obciąża CPU: budżet czasowy dla stron w tle już działa

Chrome mniej obciąża CPU: budżet czasowy dla stron w tle już działa

15.03.2017 18:01, aktual.: 15.03.2017 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu Chromium pojawił się komunikat, który ogłasza ważne zmiany w najpopularniejszej przeglądarce świata. Chrome, dzięki zmianom w zarządzaniu kartami w tle, ma już w aktualnej wersji 57 znacznie mniej obciążać CPU, co z kolei skutkuje oszczędnością energii.

Do Chrome'a 57 wprowadzono opisywany przez nas w styczniu budżet czasowy, który ogranicza powtarzanie zadań na stronach w tle, a przez to odciąża CPU. Strona, która nie znajduje się akurat w aktywnej karcie będzie miała ograniczone możliwości powtarzania zadań realizowanych np. poprzez setInterval.New update out now reduces CPU usage by roughly 75% when Cryptowatch is running in the background. pic.twitter.com/Lwo29RE1eB

— Cryptowatch (@cryptowat_ch) 6 stycznia 2017Budżet jest co prawda odnawiany (aktualnie 0,01 sekundy na sekundę), niemniej już wcześniej plany jego wprowadzenia wzbudziły sporo kontrowersji: część twórców krytykowała decyzję Google, twierdząc, że brak możliwości powtarzania zadań w tle ograniczać ma możliwość wysyłania do użytkownika powiadomień np. o nowych wiadomościach.

Korporacja wprowadziła zatem pewne wyjątki: bez limitów w tle mogą działać strony, z których pochodzi dźwięk oraz te wykorzystujące WebSockets lub WebRTC, a zatem służące do komunikacji. Google podzieliło się danymi, według których wprowadzenie budżetu czasowego dla stron w tle poskutkowało redukcją liczby obciążających CPU kart w tle o jedną czwartą.Wyniki Google potwierdzają także niezależne serwisy. Cryptowatch, witryna udostępniająca notowania kryptowalut, odnotowała redukcję obciążenia CPU rzędu 75%. Wprowadzone zmiany mają być zaledwie pierwszym krokiem do wprowadzenia całkowicie nowego mechanizmu zarządzania kartami w tle, który będzie umożliwiał ich usypianie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)