Chrome na Androida bez automatycznego grupowania kart. Google uległ krytyce

Strona głównaChrome na Androida bez automatycznego grupowania kart. Google uległ krytyce
06.09.2021 11:50
Grupowanie kart w Google Chrome
Grupowanie kart w Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Google Chrome w mobilnej wersji na Androida przestanie automatycznie grupować nowe karty. Funkcja, która trafiła do przeglądarki kilka wydań temu mało komu przypadła do gustu, co twórcy dostrzegli i eksperymentują właśnie z innym rozwiązaniem.

bECRiFGt

Od kilku miesięcy mobilny Google Chrome automatycznie grupuje wszystkie nowe karty, o ile użytkownik otwiera je z poziomu tej samej strony źródłowej. W założeniu rozwiązanie to ma pomóc organizować wiele kart, wśród których z czasem trudno się odnaleźć.

Użytkownicy, którzy woleli poprzednie rozwiązanie bez grupowania, od pewnego czasu mają jednak na co narzekać - z Chrome'a docelowo zniknęła flaga, która na początku pozwalała wyłączyć automatyczne grupowanie. Okazuje się jednak, że Google zauważył krytykę użytkowników, którym grupowanie kart nie przypadło do gustu.

Google Chrome: grupujesz karty? Wkrótce wygodniej przywrócisz zamknięte
Google Chrome: grupujesz karty? Wkrótce wygodniej przywrócisz zamknięte
bECRiFGv

Jak zwraca uwagę XDA Developers, w testowej wersji Chrome'a na Androida wycofano się więc z automatycznego grupowania nowych kart na rzecz testów alternatywnego rozwiązania. Google testuje właśnie domyślne otwieranie linków w nowych kartach (bez grup, ale z możliwością otwarcia w grupie z poziomu menu) i odwrotne rozwiązanie - w grupach, ale z opcją otwarcia w nowej karcie poza grupą.

Można zakładać, że kiedy testy dobiegną końca, w stabilnym wydaniu Chrome'a pojawi się ta opcja, z której użytkownicy korzystali chętniej. W tym momencie nie wiadomo więc, czy automatyczne otwieranie w grupach zostanie całkowicie wyłączone, ale wszystko wskazuje na to, że przynajmniej z poziomu dodatkowego menu będzie je można ominąć. Obecnie w stabilnym Chromie na Androida nowe linki mogą być otwarte wyłącznie w nowej karcie w grupie lub karcie incognito.

Google Chrome

Google Chrome

Przeglądarki internetowe

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECRiFHr