Google Chrome: grupujesz karty? Wkrótce wygodniej przywrócisz zamknięte

Chrome Canary oferuje nową opcję przywracania grup kart, fot. Oskar Ziomek
Chrome Canary oferuje nową opcję przywracania grup kart, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

06.04.2021 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pracuje nad ulepszeniem funkcji grupowania kart w przeglądarce Chrome. Chodzi o opcję, która pojawiła się tutaj w ubiegłym roku, a pozwala łączyć w zestawy wybrane karty, co może ułatwić pracę osobom korzystających jednocześnie z wielu stron.

Najnowsze wydanie Google Chrome Canary zdradza, że niedługo grupowanie kart zostanie wzbogacone o nową, cenną funkcję. Na szczegóły zwrócono uwagę na reddicie, gdzie jeden z użytkowników zauważył nową dostępną opcję po zamknięciu całej grupy kart. W nowym wydaniu będzie je można przywrócić jednym przyciskiem, tak jak obecnie pojedynczą stronę. Grupy kart występują bowiem jako jeden wpis na liście ostatnio zamkniętych.

Przywracanie zamkniętych grup kart w Chrome Canry, fot. Leopeva64-2/reddit.
Przywracanie zamkniętych grup kart w Chrome Canry, fot. Leopeva64-2/reddit.

To duże ułatwienie dla osób, którym zdarza się przez przypadek zamknąć jakiś element z paska kart. W przypadku nieużywania grup nie jest to problem, bowiem Chrome od dawna pozwala przywracać przypadkiem zamknięte karty z poziomu paska lub skrótem klawiszowym Ctrl+Shift+T. Po aktualizacji analogicznie będzie można jednak przywracać także ostatnio zamknięte grupy kart – obecnie trzeba by to robić ręcznie dla każdej ze stron.

Szczegóły nowej funkcji zostały również opisane w commicie w ramach Chromium Gerrit. Grupowanie kart w Google Chrome jest proste w obsłudze; aby zacząć, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolnej karcie i dodać ją do nowej grupy. Więcej na ten temat można przeczytać w odrębnej publikacji.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)