Chrome na Androida z nowym interfejsem dostępny. Zmiany na lepsze?

Chrome na Androida z nowym interfejsem dostępny. Zmiany na lepsze?

18.04.2018 11:36, aktual.: 18.04.2018 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępne jest już nowe wydanie przeglądarki Google Chrome, które trafiło na komputery oraz na Androida. Wersja 66 bierze się za automatycznie odtwarzane wideo, wprowadza kilka poprawek oraz umożliwia już testowanie nowego interfejsu skierowanego na urządzenia mobilne.

W nowej wersji Chrome’a zostały wprowadzone nowe zasady dotyczące automatycznego odtwarzania mediów. Funkcja autoplay zadziała jeśli film jest wyciszony lub nie posiada dźwięku, jeśli użytkownik podczas bieżącej sesji korzystał już z danej witryny oraz w przypadku mobilnego Chrome’a, jeśli strona została dodana do ekranu domowego (aplikacja PWA).

Chrome na Androida, podobnie jak wersja na komputery, umożliwia teraz eksportowanie haseł. Nowa funkcja dostępna jest w opcji Hasła w ustawieniach aplikacji. Przed pobraniem jesteśmy proszeni o podanie hasła systemowego, możliwe jest skorzystanie z czytnika linii papilarnych. Ponadto Chrome ostrzega, że dane zostaną zapisane w pliku .csv, którego będzie widoczny dla każdego użytkownika smartfonu.

Obraz

Wśród nowych funkcji znajdziemy pasek Chrome Home Duplex, który umieszczany jest na dole ekranu. Pociągnięcie go do góry pozwala wyciągnąć ekran ze stroną startową, zapewniający szybki dostęp do zapisanych stron. Domyślnie jest on wyłączony. W celu aktywacji należy w polu adresu wpisać chrome://flags, następnie znaleźć opcje Chrome Duplex i ją aktywować wybierając Enabled.

Można także aktywować nowy wygląd, który zbliżony jest do odświeżonego interfejsu w testowych wersjach Chrome’a na komputery. Nowy wygląd zawiera więcej białych elementów, a pasek adresu i wyszukiwarki otrzymał zaokrąglone rogi. W celu aktywacji należy w chrome://flags włączyć opcje Chrome Modern Design.

Obraz

Dzięki nowemu Asynchronous Clipboard API wprowadzone zostały zmiany w metodzie odczytu i zapisu danych schowka. Zmiany odczujemy w przyszłych wydaniach Chrome’a, które umożliwią kopiowanie i wklejanie m.in. zdjęć. Nowa wersja to także inne drobne usprawnienia i usunięcie wcześniej zgłaszanych błędów.

Przeglądarkę Google Chrome na Androida znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Aktualizacja udostępniania jest etapami, a więc jeszcze nie wszyscy mogą mieć do niej dostęp.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także