Chrome na Androida z nowym wyglądem już dostępny. Wśród nowości wsparcie dla wycięcia

Chrome na Androida otrzymał dużą aktualizację, depositphotos
Chrome na Androida otrzymał dużą aktualizację, depositphotos

05.09.2018 01:06

Przeglądarka Chrome skończyła 10 lat. Z tej okazji doczekała się największej zmiany wyglądu od dnia premiery pierwszej wersji. Google poszło za ciosem i po wydaniu aktualizacji na komputery, udostępniło nową wersję na Androida.

Mobilny Google Chrome również doczekał się nowego wyglądu. Jasnoszary kolor został zastąpiony białym, zgodnie z nowymi wytycznymi wzornictwa aplikacji na Androida. Zmiany koloru widoczne są nie tylko na górnym pasku, zostały wprowadzone w całej przeglądarce. Także w ustawieniach czy widoku przełączania otwartych kart, które wcześniej były wyświetlane na czarnym tle.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostre krawędzie paska adresu są teraz zaokrąglone, podobnie jak w desktopowym wydaniu. Wyszukiwarka na stronie nowej karty również otrzymała wygląd rozciągniętej w poziomie pigułki. Google zdecydowało się na wprowadzenie programowej obsługi wycięcia na ekranie. Strony internetowe będą mogły wykorzystać dodatkową przestrzeń po bokach notcha, która wcześniej pozostawała pusta lub służyła do pokazywania systemowego paska z ikonkami. Przykładowo, strona internetowa po lewej stronie wycięcia będzie mogła umieścić kontrolki do sterowania multimediami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie mamy więc dobrych wiadomości dla przeciwników wątpliwie atrakcyjnego wycięcia na ekranie. Wszystko wskazuje, że notch pozostanie z nami na dłużej. Po pierwsze, stał się popularny wśród wielu nowych smartfonów. Po drugie, Google wprowadziło oficjalne wsparcie dla notcha w Androidzie 9.0 Pie. Natomiast teraz z dodatkowej przestrzeni będą mogli korzystać twórcy stron internetowych.

Przykład wykorzystania notcha przez stronę internetową, 9to5google.com
Przykład wykorzystania notcha przez stronę internetową, 9to5google.com

Nowy interfejs mobilnego Chrome’a można było już testować. Natomiast teraz staje się on standardowym wyglądem. Jeśli mimo aktualizacji, wciąż widoczny jest stary interfejs, to należy ponownie uruchomić przeglądarkę.

Aktualizacja trafia już do pierwszych użytkowników. Jeśli jeszcze nie jest widoczna, to należy uzbroić się w cierpliwość. Powinna pojawić się w ciągu najbliższych godzin. Chrome'a w wersji na Androida znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Przeglądarka Google dostępna jest również na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)