Chrome skopiuje z Firefoxa drobiazg, który ucieszy kolekcjonerów otwartych kart

Chrome pozwoli przewijać listę otwartych kart
Chrome pozwoli przewijać listę otwartych kart

23.11.2018 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolekcjonowanie otwartych kart w przeglądarce to dość popularna praktyka, ale odnalezienie odpowiedniej w takiej sytuacji nie należy do łatwych. Firefox rozwiązał ten problem bardzo elegancko i pozwala przesuwać na boki pasek z kartami, dzięki czemu nie trzeba zmniejszać ich „języczków” i wciąż są widoczne na nich favicony i fragmenty tytułów stron. Chrome zaś zmniejsza karty do granic możliwości.

Jeden z programistów przeglądarki Chrome potwierdził, że przydatny drobiazg, jakim jest możliwość przesuwania paska z listą kart, trafi do przeglądarki Google. To bardzo dobra wiadomość, gdyż jeśli otworzymy w Chromie dużo kart, wyglądają tak:

Natłok kart w Chrome Canary
Natłok kart w Chrome Canary

A mogłyby wyglądać tak:

Firefox pozwala przewijać pasek na boki
Firefox pozwala przewijać pasek na boki

Firefox ma ustalony minimalny rozmiar identyfikatora karty na 76 pikseli i nie schodzi niżej. jeśli otworzymy więcej kart, na bokach pojawią się strzałki pozwalające przewijać pasek z kartami w lewo i w prawo. Rozwiązanie to jest estetyczne i wygodne, a przede wszystkim nie wymaga klikania na oślep albo najeżdżania kursorem na karty mierzące kilka pikseli, by sprawdzić, co się w nich kryje. Na pewno zostanie docenione przez osoby otwierające dziesiątki kart w jednym oknie przeglądarki. Nie wiemy jednak, kiedy taki interfejs zostanie wprowadzony.

Warto przypomnieć, że problem z dużą liczbą otwartych kart jest w Chromie obecny niemal od początku jego istnienia. 10 lat temu zgłoszony został błąd powodujący, że po otwarciu dostatecznie dużej liczby kart znikał „plusik” pozwalający otworzyć jeszcze jedną (z perspektywy czasu nie było to takie złe :-)). Jako jedno z proponowanych rozwiązań została zaproponowana przewijana lista kart i możliwość ustawienia minimalnego rozmiaru karty, jednak nie zostały jeszcze zaimplementowana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)