Chroń Dzieci w Sieci z aplikacją Orange. Na ile skuteczne są cyberkojce?

Chroń Dzieci w Sieci z aplikacją Orange. Na ile skuteczne są cyberkojce?

Chroń Dzieci w Sieci z aplikacją Orange. Na ile skuteczne są cyberkojce?
20.09.2016 15:56

Dzieci nie będą raczej zadowolone. Orange Polska wydało aplikację mobilną Chroń Dzieci w Sieci. Ma być ona kompleksowymnarzędziem do kontroli aktywności najmłodszych internautów,oczywiście w imię zwiększenia ich bezpieczeństwa. Wydana nanajpopularniejsze systemy, pozwala na kontrolę czasu spędzanego wsieci, nadzoruje uruchomione aplikacje i filtruje strony pod kątemnieodpowiednich treści.

Orange starało się jak najbardziej ułatwić życie„helikopterowym” rodzicom, odczuwającym potrzebę kontrolowaniaswoich pociech. Otrzymują oni predefiniowane kategorie wiekowe,według których następnie wprowadzane są ograniczenia dostępu dotreści, automatyczne przełączanie przeglądarek internetowych wtryb bezpiecznego wyszukiwania, restrykcyjny launcher, zawierającytylko zaakceptowane aplikacje, zablokowanie dostępu do sklepu zaplikacjami oraz rozbudowany system raportowania o incydentach.Oczywiście wspomniane mechanizmy filtrujące działają wewszystkich sieciach, zarówno komórkowych jak i prywatnych orazpublicznych Wi-Fi.

Chroń Dzieci w Sieci pozwala też selektywnie i na żywokontrolować internetową aktywność, blokując dostęp do dowolnejstrony bez względu na jej obecność na liście. Umożliwia zdalnemodyfikowanie zdefiniowanych dla dziecka reguł bez koniecznościposiadania dostępu do jego smartfonu, i daje możliwość szybkiegopodjęcia decyzji w wypadku wysłania prośby o wejście na stronę,do której dziecko nie ma normalnie dostępu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Za tę ochronę najmłodszych trzeba Orange zapłacić. Aplikacjęprzygotowano w dwóch wersjach. Standard kosztuje 3 zł miesięczniei pozwala zarządzać maksymalnie dwoma urządzeniami mobilnymipoprzez panel administracyjny w przeglądarce internetowej. WersjaPremium kosztuje 8 zł miesięcznie, obsługuje maksymalnie czteryurządzenia mobilne i daje dostęp do aplikacji zarządzającejrodzica.

Oprócz software’owej ochrony, Orange prowadzi także szkoleniadla swoich sprzedawców, związane z zagrożeniami, jakie czekają nadzieci w Internecie. Sprzedawcy dowiadują się z nich ocyberprzemocy, nawiązywaniu ryzykownych znajomości, hejcie iszkodliwych treściach – oraz metodach zapobiegania zagrożeniom imiejscach, w których można szukać pomocy. Przygotowano teżbezpłatne materiały edukacyjne oraz gry dotyczące bezpiecznegokorzystania z Internetu.

Chroń Dzieci w Sieci znajdziecie w naszej bazie oprogramowania naAndroida, iOS-a oraz Windows Phone’a. Warto sprawdzić, choćby poto, by przekonać się, z jakiego rodzaju wyzwaniamispotykać się mogą dziś młodzi ludzie. Póki co możemy byćpewni, że dla uzdolnionego technicznie dziecka nie są to zapory niedo przejścia. Przypomnijmy choćby prezentację 11-letniego JakeSethi Reinera, który podczas konferencji NorthSec przedstawiłrealne zagrożenia z jakimi się spotykał – i metody poradzeniasobie z nimi.

Jake Sethi Reiner - Security Problems of an Eleven Year Old and How to Solve Them

Jak widać, nie chodziło mu o obawę przed hejtem czy szkodliwymitreściami, a chyba wręcz przeciwnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)