CivilizationEDU: a co by było, gdyby III Rzesza wygrała II Wojnę Światową?

CivilizationEDU: a co by było, gdyby III Rzesza wygrała II Wojnę Światową?

CivilizationEDU: a co by było, gdyby III Rzesza wygrała II Wojnę Światową?
27.06.2016 22:06

„Jeszcze tylko jedna tura” – chyba nie takiego komentarza spodziewamy się próbując odciągnąć dzieci od lekcji, by robiły coś lepszego, np. wyszły na dwór. Jedna z najbardziej uzależniających gier w historii, Cywilizacja Sida Meiera może jednak do takiej sytuacji doprowadzić. W przyszłym roku ruszy projekt CivilizationEDU, który pozwoli wykorzystać słynną grę do nauki nomen omen, historii.

Przeznaczona dla uczniów amerykańskich szkół średnich gra pozwoli uczynić naukę bardziej doświadczalną i eksperymentalną. Uczniowie dowiedzą się nie tylko jak rozwijała się sytuacja w danym okresie historii, ale też jak poszczególne decyzje wpłynęły lub mogły wpłynąć na to, co się stało. Grający w CivilizationEDU zrozumieją geopolityczne konsekwencje ekonomicznych i technicznych decyzji, przekonają się, że pomiędzy rozwojem naukowym, politycznym, społeczno-ekonomicznym i militarnym zachodzą ścisłe korelacje.

Aby nie była to tylko gra, edukacyjna wersja Cywilizacji otrzyma zestaw scenariuszy i przewodników odtwarzających ważne wydarzenia historii oraz panel dla nauczycieli, pozwalający ocenić postępy uczniów i ustalić, czy osiągnięcia w grze pomagają zwiększyć umiejętności rozwiązywania problemów.

We're partnering with @GlassLabGames to bring #CivilizationEDU to high schools in North America next year! pic.twitter.com/MPzpYQ56Pg

— Civilization VI (@CivGame) 23 czerwca 2016Pomysł spodobał się samemu Sidowi Meierowi. Stwierdził on, że jest przekonani, że wszyscy gracze czerpią przyjemność z uczenia się, nawet jeśli nie są pozytywnie nastawieni do szkoły. Odkrywanie nowych cywilizacji, spotykanie historycznych przywódców i tworzenie alternatywnych wersji historii jest wielce zabawne, a gra oferuje unikalną możliwość wielokrotnego podchodzenia do problemu, za każdym razem podejmując inne wybory i stosując inne strategie.

Według informacji Glass Lab Games, CivilizationEDU ruszy w przyszłym roku. Na razie mowa jest niestety tylko o Stanach Zjednoczonych, pewnie więc też i scenariusze będą w wielkim stopniu skupione na amerykańskiej historii – w programie tamtejszych szkół średnich z historią powszechną jest jeszcze gorzej, niż u nas. Cóż, nam pozostaje czekać na Civilization VI, z nadzieją, że od razu będziemy mogli tam zagrać Polską, realizując internetową fantazję o prastarym Imperium Lechitów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)