Clementine ikona

Clementine1.3.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Clementine to uniwersalny odtwarzacz muzyki, który odczyta nie tylko pliki z dysku, ale też wiele źródeł z Internetu – radia, usługi streamingowe, serwisy muzyczne i pliki w chmurze.

Clementine wzorowany jest na Amaroku, znanym z KDE, ale jest niezależny od bibliotek środowiska. Program ma prosty interfejs, umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i szczegółowych informacji na temat utworów. Program może obsługiwać kilka list odtwarzania, w tym listy dynamiczne i „inteligentne” (generowane na podstawie podanych parametrów, na przykład „piosenki nagrane przed 1990 rokiem”). Listy statyczne można odczytywać z plików takich jak XSPF, M3U, PLS i ASX.

Clementine oferuje także szybki dostęp do katalogów czy usług internetowych, takich jak SomaFM, Magnatune, Jamendo oraz obsługa strumieni Icecast, Spotify, Vk.com, Seafile czy strumienie radiowe. Można też odczytywać pliki z Google Drive, OneDrive i Dropboksa.

Za pomocą górnego paska możemy szybko wyszukiwać utwory i listy odtwarzania, podając różne parametry. Z kolei panel preferencji pozwala na edytowanie ustawień odtwarzania, skrótów klawiszowych, powiadomień i ogólnego zachowania programu. Belka tytułowa programu ma możliwość pokazania tytułu słuchanego utworu.

Teksty słuchanych piosenek można teraz pobierać z kilkudziesięciu różnych serwisów internetowych, od tekstowo.pl, przez AZLyrics i Musixmatch, po bollywoodlyrics.com. Z serwisu Last.fm można, poza podstawowymi informacjami o wykonawcy, pobierać tagi i liczbę odtworzeń utworu zapisaną na swoim profilu. Ponadto program ma możliwość zliczania odsłuchań i pominięć każdego utworu z kolekcji.

Udostępnij
Clementine 1.3.1wersja stabilna (Mac)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentClementine
Liczba pobrań285
Data aktualizacji22 kwi 2016
Rozmiar pliku30.64 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Clementine ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)