Clementine ikona

Clementine1.3.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Clementine to wieloplatformowy i bardzo funkcjonalny odtwarzacz muzyki, który odczyta nie tylko pliki z dysku, ale też wiele źródeł z Internetu. Z Clementine można słuchać radia internetowego, Spotify i muzyki z plików zapisanych na dyskach w chmurze.

Program ma prosty interfejs, umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i szczegółowych informacji na temat utworów. Clementine może obsługiwać kilka list odtwarzania jednocześnie, w tym listy dynamiczne i „inteligentne” (generowane na podstawie podanych parametrów, na przykład „piosenki nagrane po 2000 roku”). Listy statyczne można odczytywać z plików takich jak XSPF, M3U, PLS i ASX.

Clementine oferuje także szybki dostęp do katalogów czy usług internetowych, takich jak SomaFM, Magnatune, Jamendo oraz obsługa strumieni Icecast, Spotify, Vk.com, Seafile czy ręcznie podane strumienie radiowe. Można też odczytywać pliki z Google Drive, OneDrive, boxa i Dropboksa.

Clementine pozwala także szybko wyszukiwać utwory i listy odtwarzania. Z kolei panel preferencji pozwala na edytowanie ustawień odtwarzania, skrótów klawiszowych, powiadomień i ogólnego zachowania programu, łącznie z dobraniem equalizera do gatunku odtwarzanej muzyki. Belka tytułowa programu ma możliwość pokazania tytułu słuchanego utworu, a ikonka postęp odtwarzania.

Teksty słuchanych piosenek można teraz pobierać z kilkudziesięciu różnych serwisów internetowych, od tekstowo.pl, przez AZLyrics i Musixmatch, po bollywoodlyrics.com. Z serwisu Last.fm można, poza podstawowymi informacjami o wykonawcy, pobierać tagi i liczbę odtworzeń utworu, zapisaną na swoim profilu. Ponadto program ma możliwość zliczania odsłuchań i pominięć każdego utworu z kolekcji, dzięki czemu można łatwo odnaleźć ulubione piosenki.

Clementine wzorowany jest na Amaroku, znanym z KDE, ale jest niezależny od bibliotek tego środowiska. Interfejs odtwarzacza powstał w Qt.

Udostępnij
Clementine 1.3.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.059 ocen
ProducentClementine
Liczba pobrań13 985
Data aktualizacji22 kwi 2016
Rozmiar pliku21.50 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Clementine ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)