Clementine 1.0 z Groovesharkiem, Spotify i SKY.fm

29.12.2011 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydana została kolejna wersja wzorowanego na Amaroku odtwarzacza multimedialnego Clementine. W tej wersji najważniejszymi zmianami jest wprowadzenie obsługi serwisów muzycznych Spotify, Grooveshark i SKY.fm.

Clementine 1.0 umożliwia przeszukiwanie i odtwarzanie utworów z kolejnych serwisów muzycznych: Grooveshark, Spotify (niedostępny w Polsce), oraz stacji radiowych SKY.fm i Digitally Imported. Oczywiście, podobnie jak w przypadku Last.fm, aby słuchać muzyki z tych serwisów wymagane jest założenie konta, a w przypadku Groovesharka, otwarcie portfela w celu zainwestowania w konto Grooveshark Anywhere. Poza tym nowy Clementine w koncu umożliwia słuchanie muzyki z płyt audio CD i aż trudno uwierzyć, że tak długo trzeba było na to czekać.

Inne zmiany w Clementine 1.0 można określić jako kosmetyczne, choć wyraźnie widać lepszą pracę programu z okładkami albumów. System pobierania okładek został w wielu miejscach poprawiony, a do dostawców dodano Amazon. Do przeprojektowanego okna ustawień dodano paski przewijania, aby uniknąć problemów na małych ekranach, i dodano trochę nowych opcji w interfejsie programu, na przykład możliwość odtwarzania losowo piosenek w ramach jednego albumu i możliwość zmiany nazwy listy odtwarzania po kliknięciu na nazwę karty. Na liście zmian znalazło się również sporo poprawionych błędów, na przykład problemy z buforowaniem danych ze źródeł innych niż strumienie HTTP i oznaczanie usuniętych z dysku utworów jako niedostępne zamiast usuwania ich z bazy.

Najnowszą wersję Clementine można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Warto również wziąć udział w konkursie, który wraz z Clementine organizuje Grooveshark. Pierwsze 150 osób, które wyślą zawierającego zrzut ekranu Clementine 1.0, adres e-mail i nazwę użytkownika w serwisie Grooveshark maila na adres groovesharkcontest@clementine-player.org, otrzyma za darmo 3-miesięczną subskrypcję Grooveshark Anywhere.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)