CloudMagic - dynamiczna wyszukiwarka w Gmailu i nie tylko

CloudMagic - dynamiczna wyszukiwarka w Gmailu i nie tylko

Wojciech Cybulski
24.08.2010 09:09

Niedawno informowaliśmy o eksperymentach Google związanych z dynamicznym aktualizowaniem wyników w wyszukiwarce internetowej. Okazuje się, że dzięki usłudze CloudMagic możemy uzyskać podobną funkcjonalność w Gmailu.

CloudMagic to niedawno uruchomiona usługa działająca w chmurze obliczeniowej, która do poprawnej pracy wymaga zainstalowania w przeglądarce specjalnego rozszerzenia. Aktualnie dodatki te dostępne są dla Firefoksa i Chrome, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć w webowym kliencie Gmaila dodatkowy pasek wyszukiwania. Pozwala on na błyskawiczne przeszukiwanie zawartości skrzynki w poszukiwaniu interesujących nas maili - co ważne, wyniki wyświetlają się natychmiast i aktualizowane są w czasie rzeczywistym, w miarę jak wpisujemy poszukiwaną frazę. Jak w praktyce prezentuje się omawiana usługa, możemy przekonać się, oglądając przygotowany film demonstracyjny.

Twórca CloudMagic - firma Webyog z Santa Clara - zapowiedział, że wkrótce ich usługa będzie współpracować także z Dokumentami Google oraz usługą pocztową Yahoo! i Windows Live Hotmail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)