Clubhouse pozwala wspierać twórców poprzez donacje

Clubhouse pozwala wspierać twórców poprzez donacje

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Karolina Kowasz
07.04.2021 08:18, aktualizacja: 06.03.2024 21:51

Nowa funkcjonalność w aplikacji Clubhouse pozwoli użytkownikom na wpłacaniu donacji ich ulubionym twórcom. Co jednak szczególnie ważne, cała wpłacona kwota wpłynie do tej osoby, zaś deweloperzy Clubhouse nie otrzymają z niej ani grosza.

Tego rodzaju decyzja na pewno wpłynie na wzrost popularności Clubhouse, szczególnie wśród twórców rozmaitych treści. W porównaniu z innymi serwisami, które pozwalają użytkownikom na wpłacanie donacji dla ulubionych artystów, ale pobierają od każdej kwoty stosowny procent dla siebie, Clubhouse na pewno zyska uznanie.

Jak donoszą twórcy Clubhouse na swoim blogu, użytkownicy będą mogli wysyłać płatności już od dziś, jednakże ta możliwość będzie wprowadzana stopionowo, zaczynając od małej grupy testowej. W ten sposób deweloperzy mają nadzieję, że uda im się zgromadzić opinie, które następnie pomogą dopracować tę funkcję. Dopiero wtedy zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby wysłać płatność w Clubhouse użytkownik musi wybrać profil danego twórcy, a następnie wybrać opcję Send Money. Należy jednak pamiętać, że aby wysłać donację, dany artysta musi mieć włączoną na swoim koncie opcję wpłat od innych użytkowników. Następnie należy wpisać kwotę, jaką chce się przesłać. Aplikacja poprosi o zarejestrowanie karty kredytowej lub debetowej celem dokonania wpłaty. Osoba wysyłająca pieniądze zostanie obciążona niewielką opłatą za przetwarzanie karty.

Można się spodziewać, że twórcy zaczną masowo odpływać na platformę, aby tam zachęcać swoich fanów do przesyłania im pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na fakt, że platformy donacjowe pobierają zazwyczaj kilka procent uzbieranej kwoty. Nie należy się jednak spodziewać, że tego rodzaju dobroduszność ze strony twórców aplikacji będzie wieczna, w końcu ona także na czymś musi zarabiać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)