Co nowego w kolejnej wersji Windows Live Messenger?

Co nowego w kolejnej wersji Windows Live Messenger?

Wojciech Kowasz
10.12.2009 16:45

Serwisowi Neowin udało się dotrzeć do screenów (i potwierdzić ich autentyczność) wczesnej bety nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger. Na tej podstawie można wskazać kilka zmian, jakie planuje wprowadzić Microsoft.

W nowym Messengerze najbardziej rewolucyjną zmianą ma być możliwość prowadzenia rozmów w kartach, tak jak jest to rozwiązane w wielu innych popularnych komunikatorach. Po drugie rozbudowie ulegną funkcje społecznościowe, które umożliwiają podglądanie bezpośrednio w Messengerze, co nowego u naszych kontaktów. W nowej wersji z lewej strony okna z kontaktami pojawi się ramka, w której wyświetlane będą notatki na blogach, wpisy w serwisie Twitter czy aktualizacje z Facebooka (w przyszłości zapewne także z innych serwisów).

Nowy Windows Live Messenger (określany też jako Wave 4, bo w ramach tej aktualizacji Windows Live ma się pojawić) powinien zadebiutować w przyszłym roku. Publicznej bety prawdopodobnie można spodziewać się w pierwszym kwartale 2010 roku. Z innych ciekawostek: Microsoft równolegle pracuje nad klientem Messengera dla iPhone'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)