Co powinien wiedzieć programista? Darmowe lektury według O'Reilly

Co powinien wiedzieć programista? Darmowe lektury według O'Reilly20.03.2017 13:17
Co powinien wiedzieć programista? Darmowe lektury według O'Reilly

Znacie książkę „97 Things Every Programmer Should Know”? To wydany 7 lat temu zbiór starannie dobranych felietonów i artykułów, napisanych w różnych okresach przez osoby mniej lub bardziej znane w środowisku. Warto go przeczytać, zwłaszcza że teksty są dostępne za darmo online. Warto też wiedzieć, że zbiór nie kończy się na tych 97 pozycjach.

Odnośniki do wszystkich 97 pozycji znajdziecie na stronie projektu. Na liście autorów pojawiają się takie osobistości, jak Robert C. Martin (Wujek Bob), Dan North, Linda Rising, Heinz Kabutz czy Udi Dahan. Wiedza zgromadzona w artykułach jest wciąż aktualna i warto się z nią zapoznać niezależnie od tego, w jakim środowisku i w jakim języku ktoś pracuje (więcej o popularnych językach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu). Lekturę polecamy wszystkim zainteresowanym programowaniem, niezależnie od wieku i stażu. Trzeba tylko znać angielski.

Zbiór nie został zamknięty po wysłaniu do księgarni pierwszego wydania. Zbiór jest wciąż aktualizowany i obecnie liczy nie 97 artykułów, ale 165. Pozostałe 68 pozycji, także dostępnych online, można znaleźć na tej stronie. Całość zasobów jest dostępna na licencji Creative Commons, nie trzeba więc wybierać się do księgarni i sięgać do portfela, by mieć dostęp do perełek.

Wydawnictwo O'Reilly słusznie cieszy się bardzo dobrą opinią na rynku literatury fachowej, więc czytając te krótkie teksty ze zbioru możemy być pewni, że są wartościowe i na poziomie. Jeśli jednak wolicie coś luźniejszego, polecamy biblioteczkę jednego z naszych użytkowników. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, pokazującej złe praktyki i problemy, z jakimi borykają się zawodowi programiści.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)