Co sądzisz na temat Ubuntu? Canonical uruchomił ankietę

Co sądzisz na temat Ubuntu? Canonical uruchomił ankietę

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
09.12.2019 18:43

Ubuntu 20.04 LTS, jak wiadomo, pojawi się dopiero w kwietniu przyszłego roku. Niemniej to, co dla użytkownika jest całym kwartałem oczekiwania, dla Canonical stanowi ledwie kwartał na dopięcie spraw. Przedsiębiorstwo prosi o poradę społeczność.

Cykl produkcyjny 20.04 LTS oficjalnie trwa od października i od tamtej pory dostępne są kompilacje dzienne, a Canonical zwyczajowo zbiera opinie od ich użytkowników.

– Niniejszym chcielibyśmy o podobne opinie prosić szerszą społeczność – powiedział Rhys Davies, menedżer ds. produktu Canonical, cytowany w informacji prasowej, – Jest jeszcze czas, aby wpłynąć na ostateczny obraz i kierunek rozwoju Ubuntu, nie tylko na wersję 20.04, lecz także kolejne – dodał.

350327918079331732

Efekt jest taki, że w serwisie Google Forms opublikowano około 10-minutową ankietę, w której Canonical pyta przede wszystkim o stopień zadowolenia z poszczególnych cech użytkowych swojego systemu, takich jak łatwość konfiguracji czy częstotliwość aktualizacji. Ale też sonduje używany obecnie system operacyjny i sugestie w ramach pytań otwartych.

Dostęp do formularza uzyskacie pod tym adresem. Według ujawnionych informacji, zbiórka odpowiedzi potrwa do 10 stycznia 2020 roku włącznie. Przypomnę, Ubuntu 20.04 LTS datowane jest na dzień 23 kwietnia 2020. To wydanie długoterminowe, czyli ze wsparciem na okres 10 lat.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (154)