MacOSGrafikaEfekty fotograficzneCODIJY Pro
CODIJY Pro ikona

CODIJY Pro3.5.7

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CODIJY Pro (dawniej ColorMagic) to łatwy w obsłudze i wygodny program, który pomoże pokolorować czarno-białe zdjęcia. Proces został maksymalnie uproszczony i sprowadza się do oznaczania masek dla fragmentów zdjęcia i wybierania barw z palety.

Do maskowania obiektów służą proste narzędzia, jak klasyczny ołówek z możliwością rysowania odręcznego bądź prostymi liniami, ołówek wyznaczający gradient, gumka, wiadro z farbą, próbnik, a także ołówek dekoloryzujący. Praca w programie może odbywać się w oknie z jednym panelem bądź z widokiem edycji i wyniku jednocześnie, przy czym program nie będzie niestety odświeżał efektu pracy zmian na żywo.

Kolorowanie zdjęcia odbywa się przez oznaczanie obszarów, które mają zostać pokolorowane. Nie trzeba robić tego dokładnie, gdyż program sam świetnie radzi sobie ze znajdowaniem krawędzi i nakładaniem barw na wykryte obszary – ważne jest jedynie, by nie przekraczać granic.

Kolory można wybierać zarówno z palety, jak i z dołączonej do programu biblioteki z zestawami kolorów dla skóry, krajobrazów, roślin, budynków i wielu innych, popularnych obiektów. Istnieje również możliwość kolorowania z wykorzystaniem wzornika w postaci zdjęcia. Obraz wzorcowy należy załadować za pomocą narzędzia Gradient Capture. Następnie próbnikiem można pobrać kilka barw i narysować gradientowym ołówkiem linię wyznaczającą kolorowanie. Wtedy można przenosić kolory nie tylko pobierając wartość punktowo, ale także na „większą skalę".

Niedokończoną pracę można zapisać w formacie MGD, który zostanie prawidłowo odczytany przez Color Magic na dowolnej platformie. Gotowy obraz można wyeksportować w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG i kilku innych. Efekty pracy zależą przede wszystkim od dokładności maskowania, więc cierpliwości użytkownika.

Wersja demonstracyjna oznacza gotowe obrazy znakiem wodnym i działa przez 15 dni. Pełną wersję można kupić za 59 dolarów.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCODIJY
Liczba pobrań143
Data aktualizacji16 mar 2016
Rozmiar pliku36.10 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (demo)
CODIJY Pro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)