WindowsGrafikaFotomontaż, kolaż, mozaikaCODIJY Pro
CODIJY Pro ikona

CODIJY Pro3.5.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CODIJY Pro (dawniej Color Magic) to proste w obsłudze narzędzie, które pozwala pokolorować czarno-białe zdjęcia. Proces został maksymalnie uproszczony i sprowadza się do oznaczania masek dla obiektów i wybierania barw.

Do zaznaczania masek obiektów służą proste narzędzia, jak klasyczny ołówek z możliwością rysowania odręcznego bądź prostymi liniami, ołówek wyznaczający gradient, gumka, wiadro z farbą, próbnik, a także ołówek dekoloryzujący. Praca w programie może odbywać się w oknie z jednym panelem bądź z widokiem edycji i wyniku jednocześnie, przy czym w tym drugim przypadku program nie będzie niestety obliczał zmian na żywo.

Kolorowanie zdjęcia odbywa się przez oznaczanie ołówkiem obiektów. Nie trzeba robić tego wyjątkowo dokładnie, gdyż program sam świetnie radzi sobie ze znajdowaniem krawędzi i nakładaniem barw na obszary — ważne jest, by nie przekraczać granic obiektów przy maskowaniu.

Barwy można wybierać zarówno z palety, jak i z dołączonej do programu biblioteki. Znajdują się tam palety barw dla skóry, krajobrazów, roślin, budynków i wielu innych, popularnych obiektów. Istnieje również możliwość kolorowania z wykorzystaniem wzornika w postaci zdjęcia. Obraz wzorcowy należy załadować za pomocą narzędzia Gradient Capture. Następnie próbnikiem można pobrać kilka odpowiednich dla danej sceny barw i narysować gradientowym ołówkiem linię wyznaczającą kolorowanie. Wtedy można przenosić kolory nie tylko pobierając wartość punktowo, ale także na „większą skalę".

Niedokończoną pracę można zapisać w formacie MGD, który zostanie prawidłowo odczytany przez Color Magic na dowolnej platformie. Gotowy obraz zaś można wyeksportować w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG i kilku innych. Efekty pracy zależą przede wszystkim od dokładności maskowania, ale są godne pochwały.

Pełną wersję programu można kupić za 59 dolarów, próbna działa przez 15 dni.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCODIJY
Liczba pobrań5 297
Data aktualizacji16 mar 2016
Rozmiar pliku38.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
CODIJY Pro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)