Color Magic — pokoloruj czarno-białe zdjęcia za pół ceny

Color Magic — pokoloruj czarno-białe zdjęcia za pół ceny

Color Magic — pokoloruj czarno-białe zdjęcia za pół ceny
22.07.2014 17:13, aktualizacja: 24.07.2014 10:24

Color Magic to ciekawy program, który doskonale zastąpi edytor grafiki rastrowej w procesie barwienia czarno-białych zdjęć i znacznie ten żmudny proces ułatwi, dzięki automatycznemu rozprowadzaniu koloru między krawędziami obiektu na zdjęciu. Color Magic jest rozwijany dla systemów: Windows, OS X i Ubuntu.

350110494167885761

Do nakładania barw na obszary zdjęcia służą proste narzędzia, jak klasyczny ołówek z możliwością rysowania odręcznego bądź prostymi liniami, ołówek wyznaczający gradient, gumka, wiadro z farbą, próbnik, a także ołówek dekoloryzujący. Praca w programie może odbywać się w oknie z jednym panelem bądź z widokiem edycji i wyniku jednocześnie, przy czym w tym drugim przypadku program nie będzie niestety obliczał zmian na żywo. Kolorowanie zdjęcia odbywa się przez oznaczanie ołówkiem z odpowiednim kolorem obszarów, którym ten kolor ma być nadany. Nie trzeba robić tego wyjątkowo dokładnie, gdyż program sam świetnie radzi sobie ze znajdowaniem krawędzi i nakładaniem barw — ważne jest, by nie przekraczać granic obiektów przy maskowaniu.

350110494168016833

Barwy można wybierać zarówno z palety, jak i z dołączonej do programu biblioteki. Znajdują się tam palety barw dla skóry, krajobrazów, roślin, budynków i wielu innych, popularnych obiektów. Istnieje również możliwość kolorowania z wykorzystaniem wzornika w postaci zdjęcia. Obraz wzorcowy należy załadować za pomocą narzędzia Gradient Capture. Następnie próbnikiem można pobrać kilka odpowiednich dla danej sceny barw i narysować gradientowym ołówkiem linię wyznaczającą kolorowanie. Wtedy można przenosić kolory nie tylko pobierając wartość punktowo, ale także na „większą skalę".

Niedokończoną pracę można zapisać w formacie MGD, który zostanie prawidłowo odczytany przez Color Magic na dowolnej platformie. Gotowy obraz zaś można wyeksportować w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG i kilku innych. Efekty pracy zależą przede wszystkim od dokładności, ale dzięki algorytmom programu robią wrażenie. Twórca udostępnia kilka przykładowych prac:

350110494168213441
350110494168278977

Ograniczoną czasowo wersję próbną programu można pobrać z naszej bazy (rejestracja wymaga podania adresu e-mail). Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno programu jeszcze w czasie wakacji, ma szczęście — kosztujący zwykle 59 dolarów (netto) Color Magic jest dostępny w cenie obniżonej o prawie połowę. Wystarczy na stronie sklepu podać kod zniżkowy: EOS45OFF. Promocja trwa do końca lata.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)