WindowsBezpieczeństwoSkanery i szczepionki antywirusoweComodo Cleaning Essentials
Comodo Cleaning Essentials ikona

Comodo Cleaning Essentials10.0.0.6111

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Comodo Cleaning Essentials (CCE) to pakiet trzech narzędzi, których zdaniem jest identyfikowanie i usuwanie z już zainfekowanego komputera m.in. różnego rodzaju złośliwego oprogramowania lub niebezpiecznych procesów.

Jego głównym składnikiem jest skaner na żądanie, potrafiący pracować w 3 trybach - Smart Scan (skanowanie najważniejszych i najbardziej podatnych na infekcję obszarów systemu), Full Scan (pełna analiza systemu) lub Custom Scan (skanowanie jedynie elementów wskazanych przez użytkownika). Program jeszcze przed rozpoczęciem swojej pracy dokonuje aktualizacji baz sygnatur wirusów. Po zakończeniu procesu skanowania wyświetla raport i umożliwia wybór preferowanej akcji dla wykrytych nieprawidłowości. Zaletą wspomnianego skanera jest możliwość jego uruchomienia w tzw. trybie agresywnym (Aggressive Mode) poprzez przytrzymanie podczas otwierania narzędzia klawisza 'Shift'. Pozwala on na skuteczną walkę z wirusami w sytuacjach, gdy te np. blokują uruchamianie wszelakich aplikacji.

Dobrym uzupełnieniem wspomnianego skanera na żądanie są dwa dodatkowe narzędzia - KillSwitch i Autorun Analyzer. Pierwszy z nich to nic innego jak zaawansowany menadżer procesów uruchomionych w systemie, aktywnych połączeń internetowych itp. Poza funkcjami zabijania, restartowania, usuwania, czy nadawania priorytetów wybranym procesom KillSwitch oferuje także ciekawą opcję Quick Repair, która sprawdza poprawność elementów systemu często modyfikowanych przez szkodniki. Drugie z narzędzi, o nazwie Autorun Analyzer pozwala zarządzać komponentami uruchamianymi wraz z systemem Windows. Z jego pomocą łatwo wyłączymy lub całkowicie usuniemy z autostartu zbędne aplikacje, usługi itp., które spowalniają uruchamianie systemu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.282 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań27 516
Data aktualizacji27 sty 2017
Rozmiar pliku31.02 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Comodo Cleaning Essentials ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)