WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWComodo IceDragon
Comodo IceDragon ikona

Comodo IceDragon65.0.2.15

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Comodo IceDragon to kolejna (tuż obok Comodo Dragon Internet Browser) przeglądarka internetowa stworzona przez firmę Comodo na bazie Firefoksa, w której zawarto autorskie rozwiązania wpływające na wzrost bezpieczeństwa użytkownika podczas przeglądania stron WWW. Program nie wiele różni się od swojego protoplasty, jednak zaimplementowane w nim funkcje pozwalają ochronić komputer i przechowywane w nim dane przed różnego rodzaju szkodliwymi komponentami, na jakie natknąć się można w trakcie codziennego surfowania w Sieci.

Przeglądarka odziedziczyła wszystkie zalety swojego protoplasty, oferując niemalże identyczną funkcjonalność. Podobnie jak produkt Mozilli, także Comodo IceDragon tuż po instalacji oferuje zestaw podstawowych funkcji, które umożliwiają wygodne przeglądanie stron internetowych. Znalazł się wśród nich mechanizm kart, dający możliwość otwierania wielu witryn jednocześnie, menedżer pobierania plików, usprawniający proces ściągania z Internetu plików i umożliwiający przerywanie oraz wznawianie transferu, opcja blokowania wyskakujących okien (tzw. pop-upów), a także znany z Firefoksa zestaw narzędzi przeznaczonych dla webmasterów. Comodo IceDragon obsługuje rozszerzenia i motywy graficzne stworzone z myślą o "lisku".

Wśród nowości, jakie wprowadziła w przeglądarce firma Comodo wymienić należy technologię Secure DNS Configuration. Aktywować ją można już podczas instalacji oprogramowania, a jej zadaniem jest blokowanie i ostrzeganie użytkownika o stronach internetowych, zawierających niebezpieczne dla systemu komponenty, które np. wykradać mogą z komputera poufne dane.

Kolejnym dodatkiem w Comodo IceDragon jest funkcja Site Inspector. Dostarcza ona na żądanie użytkownika szczegółowych informacji na temat aktualnie przeglądanej strony - w tym m.in. krótki raport z analizy pod kątem możliwych infekcji malware, numer IP, kraj, z którego dana witryna pochodzi, informacje o osobie lub firmie, przez którą została zarejestrowana domena itp. Dla osób korzystających z serwisu społecznościowego Facebook przygotowano opcję wygodnego dzielenia się informacjami o odwiedzanych stronach WWW na łamach swojego profilu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
2.4151 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań27 923
Data aktualizacji19 cze 2019
Rozmiar pliku79.11 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Comodo IceDragon ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)