iOSBezpieczeństwoOchrona prywatnościConfide
Confide ikona

Confide

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Confide to aplikacja służąca do komunikacji, w której wiadomości są zabezpieczone przed niepowołanym dostępem, a ich treść zostaje usunięta po otwarciu i przeczytaniu przez odbiorcę. Treści przesyłane za pomocą Confide są szyfrowane w sposób end-to-end, z wykorzystaniem Transport Layer Security (TLS).

Zanim zaczniemy wysyłać wiadomości za pomocą aplikacji Confide, czeka nas wstępna konfiguracja programu. Konieczne będzie założenie konta, a do tego celu możemy użyć adresu e-mail lub numeru telefonu. Gdy to zrobimy i zweryfikujemy nasze dane, czeka nas krótka lekcja korzystania z aplikacji.

Wiadomość szyfrowaną wyślemy do każdej osoby z naszej książki kontaktów, która używa Confide. Treść wiadomości może zawierać tekst, zdjęcia, a także dokumenty (PDF lub te przygotowane za pomocą Microsoft Office). Gdy otrzymamy wiadomość, jej treść będzie zaszyfrowana za pomocą szarych kwadratów, które usuniemy, przesuwając od góry do dołu palcem po ekranie urządzenia. Wiadomości nie można zapisać ani podać dalej, a jej treść zniknie, gdy z nią się zapoznamy. Wszystkie treści wysyłane za pomocą Confide są szyfrowane w sposób end-to-end, co oznacza, że są dostępne tylko między nadawcą i odbiorcą. Dodatkowo, twórcy programu stosują zabezpieczenie Transport Layer Security (TLS), co zmniejsza ryzyko, że treść wiadomości zostanie przechwycona w trakcie procesu komunikacji. Jeśli zaś potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia, wówczas dostęp do aplikacji można ograniczyć hasłem. Zablokowana jest także możliwość robienia zrzutów ekranu w aplikacji.

Program jest dostępny za darmo, nie wyświetla reklam i oferuje aplikację na smartzegarki Apple Watch. Możemy też skorzystać z dodatkowych opcji, które ujęto w abonamencie miesięcznym wartym ok. 20 zł. Płacąc, zyskamy dostęp do opcji wycofywania wysłanych wiadomości, będziemy mogli zmienić motyw graficzny programu na ciemny, zapewnimy sobie też dostęp do obsługi priorytetowej, jeśli będziemy mieli problem z działaniem programu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentConfide
Liczba pobrań68
Data aktualizacji27 mar 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Confide ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)