AndroidBezpieczeństwoOchrona prywatnościConfide
Confide ikona

Confide7.1.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Confide to aplikacja służąca do komunikacji, przeznaczona głównie dla osób, które chcą chronić treść korespondencji oraz swoją prywatność. Program oferuje szyfrowanie end-to-end i wykorzystuje metodę szyfrowania Transport Layer Security (TLS).

Po zainstalowaniu programu, przedstawi on samouczek, który objaśnia pokrótce zalety szyfrowania i sposób, w jaki można odczytać otrzymana wiadomość. Aby skorzystać z aplikacji, należy założyć konto. Do tego celu wykorzystamy nasz adres e-mail, można też użyć numeru telefonu do weryfikacji konta.

Przesyłanie szyfrowanych wiadomości możliwe jest tylko między użytkownikami aplikacji Confide. Gdy wysyłamy wiadomość, wystarczy wybrać dany kontakt z naszej listy lub wpisać numer telefonu, a następnie treść: tekstową, którą ewentualnie możemy wzbogacić zdjęciem lub dokumentami (PDF lub z pakietu Microsoft Office). Przesłana wiadomość wyświetli się na ekranie urządzenia w stylu podobnym do tego z aplikacji SMS-owych. Treść jednak będzie zakryta szarymi prostokątami. Odkryjemy ją, przesuwając palcem po ekranie od góry do dołu. Wtedy wyświetlą się poszczególne fragmenty tekstu oraz przesłanych załączników. Otrzymanej wiadomości nie można w żaden sposób zapisać lub przesłać dalej. Po zapoznaniu się z nią, treść zostanie usunięta.

Aplikacja jest dostępna za darmo, nie wyświetla reklam i jest wykonana zgodnie z wytycznymi Material Design. Za pomocą modułu mikropłatności można zaś wykupić dostęp do dodatkowych funkcji. Abonament miesięczny kosztuje ok. 20 zł, a za tę kwotę otrzymamy możliwość wycofania przesłanej wiadomości, a także ciemny motyw graficzny do ustawienia jako główny w aplikacji.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena
ProducentConfide
Liczba pobrań147
Data aktualizacji31 lip 2023
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Confide ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)