Coraz bliżej wiosny, a kolejny build Windows 10 więcej psuje niż naprawia

Coraz bliżej wiosny, a kolejny build Windows 10 więcej psuje niż naprawia

Microsoft Windows 10 z depositphotos
Microsoft Windows 10 z depositphotos
05.03.2018 11:48, aktualizacja: 05.03.2018 14:28

W zeszłym tygodniu Microsoft wydał w szybkim pierścieniuaktualizacji aż dwa nowe buildy dla członków programu WindowsInsider. Pierwsza z nich, 17110,wsławiła się głównie tym, że wielu użytkownikom popsuła sklepMicrosoft Store. Druga, oznaczona jako 17112, wydana została dośćniespodziewanie na weekend. Wsławi się zapewne tym, że nie tylkonie naprawia sklepu, ale też psuje kilka innych rzeczy. Czy na pewnoMicrosoft jest gotów, by wiosną dostarczyć kolejną dużąaktualizację najlepszego systemu operacyjnego na świecie?

Tym razem w nowym buildzie nowości już naprawdę nie ma, dlanikogo. Jest garść poprawek, dotyczących usterek wcześniejniezgłaszanych, najpewniej niedawno wykrytych. Przy okazjiwprowadzono też nowe usterki.

Poprawiono więc m.in. zachowanie powiadomień po zrobieniu zrzutuekranu czy nagrania wideo z gry w aplikacji Xbox, ukryto ponowniepartycje EFI i Recovery na liście partycji do defragmentacji ioptymalizacji, rozwiązano problem z całkowicie czarnym oknem powyciągnięciu karty z okna przeglądarki Edge, naprawionowyświetlanie ostrzeżeń przy próbie uruchomienia aplikacji spozasklepu w Windows 10 S i umożliwiono zamykanie aktywnego okna CentrumAkcji klawiszem Esc.

Jak przywrócić Microsoft Store w Windows 10?

A co z tymi nowymi usterkami? Najpierw stara: Microsoft przyznajesię, że wciąż sklep z aplikacjami może być popsuty lubniewidoczny w systemie i nawołuje użytkowników z tym problemem doręcznego naprawienia go w PowerShellu. Jeśli Sklep przepadł Wam wostatnim insiderskim buildzie tak samo jak nam, należy w tejsytuacji:

Nowe błędy – ktoś dłubie pod maską?

To jednak nie wszystko. Jeśli sprawiliście sobie te zestawy doWindows Mixed Reality (np. kosztujący około 1900 zł w AmazoniezestawAcera), to z nowym buildem Windowsa 10 staną się onebezużyteczne. Microsoft robi coś na niskim poziomie przysterownikach grafiki, co doprowadziło do okrutnego klatkowaniaobrazu – 8-10 FPS to nie jest coś, co da się używać komfortowo.Najwyraźniej za szybko to też nie będzie naprawione, ponieważfirma z Redmond radzi chcącym dalej korzystać ze zmieszanejrzeczywistości „okienek” do wyłączenia insiderskich buildów ipozostania przy 17110.

Pojawił się także poważny błąd z OneDrive, którymanifestuje się ZielonymEkranem Śmierci. Z jakiegoś powodu próba otwarcia plikudostępnego tylko online, który nie został pobrany lokalnie,powoduje nieodwracalne uszkodzenie pamięci kernela. Póki coMicrosoft radzi, aby klikać prawym przyciskiem myszy na takichplikach i z menu kontekstowego włączać ich lokalne przechowywaniena urządzeniu.

Pozostałe usterki dotyczą pętli restartów na niektórychurządzeniach (da się to obejść uruchamiając tryb recovery zpendrive’a z obrazem ISO najnowszego Windowsa 10) oraz problemu zbiblioteką filmów w aplikacji Filmy i TV – jeśli użytkownik nieda programowi dostępu do niej w ustawieniach prywatności Windowsa,to Filmy i TV będzie się zawieszać przy próbie przejścia dozakładki Osobiste.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)