Corel PaintShop Pro X6 najpotężniejszy w historii, 64-bitowy i z nowymi narzędziami zaznaczania

Corel PaintShop Pro X6 najpotężniejszy w historii, 64-bitowy i z nowymi narzędziami zaznaczania

05.09.2013 16:14

Firma Corel powiadomiła o dostępności wersji X6 programów Corel PaintShop Pro i Corel PaintShop Pro Ultimate, przeznaczonych do pracy ze zdjęciami.

Producent twierdzi, że X6 to najpotężniejsza wersja programu PaintShop Pro, jaka została do tej pory wydana, dzięki przystosowaniu do pracy na 64-bitowej architekturze. Poza znaczną poprawą w szybkości pracy i lekkim liftingiem interfejsu PaintShop Pro X6 zyskał także kilka nowych narzędzi. Corel podaje, że przejście na 64 bity pozwoliło przyspieszyć wiele czynności. Na przykład katalogowanie zdjęć zapisanych w formacie JPG jest o 78% szybsze, niż w wersji X5, pozwala pracować z większą liczbą dużych plików jednocześnie i szybciej wykonuje operacje na obrazach. Dzięki nowemu zarządzaniu pamięcią zarówno w 32- jak i 64-bitowej wersji programu przyspieszyło zapisywanie plików, nakładanie efektów czy składanie zdjęć w obraz HDR. Ponadto poprawiona została obsługa wtyczek i pędzli przeznaczonych dla Photoshopa, w tym dodana została współpraca z tymi 64-bitowymi.

Introducing PaintShop Pro X6!

W programie pojawiły się także nowe narzędzia zaznaczania. Pędzel „inteligentnego zaznaczania” pozwala zaznaczyć obiekty na podstawie pociągnięć pędzla — musimy zamalować wybrane obiekty… i gotowe. Automatyczne zaznaczenie pozwala użytkownikowi wybrać prostokątny obszar, w którym znajduje się obiekt, a program sam wykryje krawędzie i przyciągnie do nich zaznaczenie. Ulepszone zostały także inne narzędzia, jak Smart Carver, które pomaga przy kadrowaniu zdjęć oraz narzędzie usuwania obiektów. Interfejs programu został wyczyszczony, a ponadto wersja X6 ma większe możliwości automatyzacji zadań. Do programu dołączone zostało także darmowe członkostwo PaintShop Pro oraz samouczki w postaci filmów.

W pakiecie PaintShop Pro X6 Ultimate w cenie programu znajdziemy ponadto uznane wtyczki o łącznej wartości 200 dolarów. Wielokrotnie nagradzana Perfectly Clear firmy Athentech Imaging jest w tej wersji dostępna po raz pierwszy. Zastosowana w niej, wielokrotnie nagradzana technologia pozwala kilkoma kliknięciami udoskonalić nasze zdjęcia. Warto zwrócić uwagę także na FaceFilter3 Standard, przeznaczoną do retuszu portretów. Wtyczka firmy Reallusion pozwala upiększyć twarze, zależnie od wybranego scenariusza.

Ceny programów zostały wyznaczone na poziomie 299 złotych brutto za PaintShop Pro X6 oraz 389 złotych za pakiet PaintShop Pro X6 Ultimate. 30-dniową wersję testową PaintShop Pro X6 można znaleźć w naszej bazie programów w dziale Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)