Corel VideoStudio X9 w końcu dopasuje ujęcia z różnych kamer

Corel VideoStudio X9 w końcu dopasuje ujęcia z różnych kamer

Corel VideoStudio X9 w końcu dopasuje ujęcia z różnych kamer
19.02.2016 14:32

Na rynku pojawiły się nowe wersje programów do edycji filmów Corela, czyli Corel VideoStudio Ultimate X9 i Corel VideoStudio Pro X9. Narzędzia różnią się możliwościami i oczywiście ceną, ale sporo nowości znajdziemy w obu.

Ogromną zaletą programów Corel VideoStudio jest prosty, intuicyjny interfejs. Dzięki temu można go spokojnie polecać początkującym, którzy dopiero uczą się sztuki montażu filmów. Kolejnym plusem programów jest dobre wykorzystanie dostępnych zasobów sprzętowych, a więc kart graficznych i wielordzeniowych procesorów, dzięki czemu praca w programie jest płynna, a renderowanie materiałów szybkie. W programie znajdziemy sporo gotowych szablonów, przejść i ścieżek dźwiękowych do wykorzystania w projektach.

Obraz

Program pozwala na pracę z materiałem z różnych kamer oraz przechwytywanie obrazu z pulpitu (służy do tego osobny program Corel ScreenCap, będący częścią pakietu). W projektach HTML5 do filmów można dodać interaktywne elementy i napisy, dzięki czemu Corel VideoStudio nadaje się także do tworzenia materiałów edukacyjnych. Gotowe filmy można od razu wyeksportować na konkretne urządzenia przenośne lub na portale społecznościowe.

Obraz

W najnowszej wersji programów z rodziny pojawiła się oczywiście obsługa procesorów Intel Core i7 szóstej generacji, co korzystnie wpływa na wydajność na nowych maszynach. Ponadto programy poradzą sobie z kodowaniem i dekodowaniem materiałów z użyciem kodeka HEVC (H.265).

W obu wersjach programu pojawiła się możliwość synchronizacji nagrań tej samej sceny z różnych kamer. W wersji Pro można pracować z czterema, w Ultimate zaś z sześcioma źródłami. W obu wydaniach poprawione zostały kontrolki dźwięku i algorytmy automatycznie dopasowujące głośność i balans.

Corel VideoStudio Pro X9 zawiera ponad 1,5 tysiąca przejść, efektów i napisów, które można dostosować do własnych filmów. W tym znalazły się najnowsze filtry NewBlue FX Video Essentials II. Wersja Ultimate ma ich ponad 2 tysiące, a dodatkowo z programem dostaniemy 11 profesjonalnych wtyczek firm NewBlue, Borris Grafitti i ProDAD.

Obraz

Corel VideoStudio Pro X9 kosztuje 299 złotych, a z naszej bazy programów możecie oczywiście pobrać wersję próbną programu. Wersja Ultimate jest o 100 złotych droższa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)