Corsair wykupił Origin PC. Inwestują w gotowe zestawy komputerowe i notebooki

Corsair wykupił Origin PC. Inwestują w gotowe zestawy komputerowe i notebooki

Corsair wykupił Origin PC. Inwestują w gotowe zestawy komputerowe i notebooki
Piotr Urbaniak
24.07.2019 18:20

Do dość nieoczekiwanej transakcji doszło właśnie w Stanach Zjednoczonych. Corsair, producent znany głównie z pamięci RAM, obudów i zasilaczy, wykupił integratora systemów, firmę Origin PC. Teraz, działając jako spółka zależna, Origin PC skorzysta ze spersonalizowanych komponentów, a ponoć to dopiero początek integracji obydwu przedsiębiorstw.

Origin PC to firma założona w 2009 roku w Miami na Florydzie przez Amerykanina polskiego pochodzenia, Kevina Wasilewskiego. Specjalizuje się w budowie zestawów komputerowych dla graczy, ze szczególnym naciskiem na konstrukcje klasy premium, wykorzystujące na przykład autorskie systemy chłodzenia cieczą. Od paru lat sprzedaje również laptopy na bazie kadłubków Clevo i drobne akcesoria jak myszki i pendrive'y.

Wprawdzie Origin PC w Europie nie jest marką szczególnie popularną z uwagi na brak zamorskich oddziałów, ale w USA i Kanadzie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych integratorów. Nie dziwi, że Corsair dostrzega w tej transakcji nowe możliwości.

– Wraz ze wzrostem rynku komputerów PC do gier, gdy coraz więcej graczy przeskakuje z konsoli na komputer, chcieliśmy zrobić więcej, aby dotrzeć do klientów w Ameryce Północnej, którzy wolą kupować, a nie budować swój system – mówi Andy Paul, założyciel i dyrektor generalny Corsair. Należy przez to rozumieć, że jest wprost zainteresowany rynkami zbytu Origin PC.

Jak deklaruje Paul, Origin PC pozostanie oddzielną marką. Niemniej skorzysta z systemów podświetlenia Corsair iCue, a także kompaktowych zestawów chłodzenia cieczą Corsair Hydro X w specjalnie dostosowanych wersjach. Kolejne plany mają zostać ogłoszone niebawem.

Origin PC Big O 2.0, fot. Materiały prasowe
Origin PC Big O 2.0, fot. Materiały prasowe

Bardzo możliwe, że Corsair jako przedsiębiorstwo ogólnoświatowe zdecyduje się wyjść z Origin PC poza Amerykę Północną. Choć to już tylko forma domysłu.

Przy okazji – to drugi przypadek w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy firma Origin PC trafia do mediów. Na początku tygodnia zaprezentowali komputer Big O 2.0, który oprócz procesora Intel Core i9-9900K i grafiki NVIDIA Titan RTX zapewnia... wszystkie wiodące konsole do gier. PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch zostały w nim wbudowane do wnętrza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)