Crazy Birds na weekend

Crazy Birds na weekend
16.03.2012 18:02
Redakcja
Redakcja

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Crazy Birds - sympatyczną logiczną zręcznościówkę w zasadach do złudzenia przypominająca znaną i cenioną przez miliony graczy - Zumę.

Zasadnicza różnica pomiędzy tytułami sprowadza się do tego, że klasyczne kule zastąpione zostają… ptakami. Dodatkową niespodzianką dla fanów Zumy i wielu jej podobnych, zapewne będzie tryb Arcade.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("CrazyBirds360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 144, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"CrazyBirds-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120315174403.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/CrazyBirds-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/CrazyBirds-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/CrazyBirds-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/CrazyBirds-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Gra polega na zbijaniu kolorowych ptaków poruszających się na wzór wspomnianych kul po wyznaczonych torach. Naszym zadaniem jest powstrzymanie ich przed dotarciem do "Wielkiego Ptaka" oznaczającego wyjście z planszy. Należy w taki sposób wystrzeliwać ptactwo, by to lądowało wśród swoich o tym samym kolorze. Ułożenie 3 takich samych kolorów obok siebie skutkuje zniknięciem ptaszyn i skróceniem całego ciągu. Działania należy powtarzać aż to wyeliminowania wszystkich ptaków z danego łańcucha. Na końcu powinniśmy ustrzelić drogocenny kamień, co każdorazowo będzie powiększać nasz dorobek punktowy. Warto również pamiętać o różnego rodzaju niespodziankach-pomagajkach, które nie tylko ratują z opresji i pomagają szybciej przebrnąć przez układ, ale również w dużym stopniu urozmaicają zabawę.

Gra posiada 3 tryby rozgrywki: Adventure, Arcade i Action. Podzielone są one dodatkowo na 5 etapów, z których każdy posiada 10 plansz. W celu uprzyjemnienia rozgrywki stworzono możliwość dopasowania poziomu trudności gry do własnych predyspozycji oraz umiejętności. To właśnie Adventure stanowi kwintesencję gry. Action jest jego odzwierciedleniem, ale z tą różnicą, że łańcuch ptaków może się ciągnąć w nieskończoność przez co w zakończenie każdego układu trzeba zwyczajnie włożyć więcej wysiłku. Arcade zaś to wbijanie koloru w taki sposób, by eliminować z planszy jak największe elementy układanki w jak najkrótszym czasie, ponieważ cała kompozycja systematycznie się przybliża i jeśli szybko nie zareagujemy, wówczas nas przygniecie.

Oprawa audiowizualna w Crazy Birds stoi na przyzwoitym poziomie, a przy tym gra nie posiada wysokich wymagań. Pozycja jest dopracowana w szczegółach, a jej grywalność zasługuje na wysokie uznanie. Crazy Birds to ciekawa propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych graczy. Z pewnością będzie wymagała od nas jasnego umysłu, sporego refleksu i celnego oka.

Grę Crazy Birds można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedzi kilku ciekawych produkcji - wykorzystującego sensor Kinect Fable: The Journey, przedstawiającego losy Człowieka Pająka The Amazing Spider-Man, a także kolejnej części klockowego szaleństwa w mieście Gotham, czyli LEGO Batman 2: DC Super Heroes.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Blockfall na weekend
Blockfall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (18)