Creative Super X-Fi, nadający dźwiękom przestrzeń, dostępny w laptopach Clevo

Creative Super X‑Fi, nadający dźwiękom przestrzeń, dostępny w laptopach Clevo

Creative Super X-Fi, nadający dźwiękom przestrzeń, dostępny w laptopach Clevo
Creative Super X-Fi, nadający dźwiękom przestrzeń, dostępny w laptopach Clevo
Redakcja
03.06.2019 17:52

Clevo, jeden z największych producentów notebooków, wyposaży swój sprzęt w holograficzny dźwięk. W laptopach zamontowane zostaną moduły Creative Super X-Fi.

Firma Creative rozpoczęła współpracę z tajwańskim producentem komputerów, firmą Clevo. Celem jest integracja dźwięku Super X-Fi z kolejną generacją laptopów do gier.

Super X-Fi zmieni sposób, w jaki użytkownicy doświadczają dźwięku w filmach, muzyce i grach podczas korzystania ze słuchawek. Holografia oferowana przez Creative przetwarza dźwięk dla słuchawek, dzięki czemu słuchający ma wrażenie słuchania zestawu głośników przestrzennych. Dzięki temu otrzymujemy głębię, szczegóły, szeroką scenę i realizm.

Super X-Fi zostanie wdrożony w projekcie laptopa Clevo w postaci czipu Super X-Fi UltraDSP. Współpraca jest potwierdzeniem zapowiedzi, którą usłyszeliśmy podczas CES 2019. Wspominano wtedy, że producent rozwiązań audio skupi się mocno na froncie OEM. Clevo jest jednym z największych producentów laptopów, działającym w 50 krajach. Dzięki temu Creative udostępni swój system Super X-Fi ogromnej bazie klientów. Kupujący zaś mogą liczyć na dźwięk przestrzenny, gdy tylko podłączą słuchawki do laptopa.

– „Super X-Fi daje użytkownikom możliwość doświadczenia wrażeń kinowych w domu. Wystarczy do notebooka podłączyć słuchawki, by uzyskać holograficzny dźwięk oferowany przez technologię przygotowaną przez Creative. Będzie to duża zmiana w branży. Notebook będzie wykorzystywany nie tylko do pracy, ale także jako platforma rozrywkowa”. – powiedział Stephen Chien, wiceprezes Clevo.

– „Super X-Fi jest produktem elastycznym, dzięki czemu może być zaimplementowany w szerokiej gamie platform i rozwiązań. Mowa o smartfonach, tabletach, słuchawkach i innych urządzeniach. Dzięki temu użytkownicy sprzętu Clevo będą mogli doświadczyć magii wielogłośnikowego systemu audio na swoich słuchawkach podłączonych bezpośrednio do laptopa. […] Warto zwrócić uwagę na laptopy oznaczone logiem Super X-Fi. To pierwsza współpraca OEM, którą ogłaszamy. Bądźcie czujni, będzie więcej takich newsów.” – powiedział Lee Teck Chee, wiceprezes ds. technicznych i wynalazca Super X-Fi.

Jak to działa?

Wyobraź sobie jakie doświadczenie daje odsłuch wielogłośnikowego systemu w kinie. Następnie pomyśl, że takie same wrażenia możesz uzyskać na swoich słuchawkach, w domowym zaciszu. To właśnie magia, którą oferuje Super X-Fi. To holografia 3D, ale na sygnale audio.

Super X-Fi odwzorowuje akustykę systemu audio i dźwięk ten emituje do ludzkiego ucha, czego owocem jest przestrzeń i wrażenia dźwiękowe, które zarezerwowane były tylko dla rozbudowanych systemów audio. Warto również zauważyć, że każda osoba słyszy dźwięk inaczej. Wszystko zależne jest od struktury głowy i kształtu naszych uszu. Super X-Fi wykorzystuje sztuczną inteligencję, by mapować kształt naszego ucha i profilu głowy, aby następnie użyć algorytmu obliczeniowego, który przekształca i dostosowuje dźwięk tak, by każda osoba mogła doświadczyć indywidualnie holografii 3D. Dzięki temu dźwięk brzmi idealnie dla każdej osoby, która korzysta z Super X-Fi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)