Creators Update działa na 18% komputerów z Windowsem 10

Creators Update działa na 18% komputerów z Windowsem 10

Creators Update działa na 18% komputerów z Windowsem 10
Oskar Ziomek
25.05.2017 16:38

Odkąd aktualizacja Creators Update dla Windowsa 10 weszła w drugą fazę, mija dokładnie miesiąc. Od tego momentu nowości miały dużo szybciej trafiać do użytkowników, tymczasem jak wynika z kolejnych raportów AdDuplex, jest inaczej.

Przyrost instalacji w przypadku Anniversary Update i Creators Update w ciągu ostatniego miesiąca pozostaje podobny: faktycznie liczba maszyn z zainstalowaną najnowszą wersją Windowsa znów się podwoiła. Rzecz w tym, że w przypadku Anniversary Update w zeszłym roku aktualizacja działała już na 34,5% komputerów. Dla Creators Update odsetek ten wynosi natomiast 18%.

Spoglądając na dane procentowe, dużo ciekawiej sytuacja wygląda w przypadku mobilnej wersji Creators Update – tutaj najnowszy Windows 10 działa już na ponad 55% obsługiwanych urządzeń. Nie zapominajmy jednak, że aktualizację tę przewidziano tylko dla części sprzętów z Windowsem Mobile, a i sama platforma jest przecież bardzo mało popularna, co zmniejsza liczbę urządzeń oczekujących na instalację aktualizacji.

Desktopowa wersja Windows 10 Creators Update działa na 18% urządzeń
Desktopowa wersja Windows 10 Creators Update działa na 18% urządzeń

Wracając jednak do statystyk związanych z desktopową edycją Windowsa 10, warto zwrócić uwagę na porównanie liczby instalacji najnowszej wersji systemu wśród producentów. Niezależnie od tego, czy spojrzymy na statystyki ogólnoświatowe, dotyczące Stanów Zjednoczonych lub strefy EU5, na pierwszym miejscu znajduje się tym razem HP.

To spora zmiana względem danych sprzed miesiąca, kiedy w tym zestawieniu przodował Microsoft oraz MSI, których aktualne wyniki na arenie ogólnoświatowej to odpowiednio 2,6 oraz 1,3% liczby wszystkich przeprowadzonych aktualizacji. Gdy spojrzeć na wykresy dla EU5 okaże się nawet, że MSI nie zasłużyło na własny wycinek koła i wpadło w grupę „pozostałych” producentów.

Najwięcej aktualizacji Creators Update na świecie działa teraz na sprzęcie HP
Najwięcej aktualizacji Creators Update na świecie działa teraz na sprzęcie HP

Ostatnim aspektem, który poruszono w statystykach jest podział ze względu na kraje, w których dokonano największej liczby aktualizacji. Tutaj również wyniki mogą okazać się zaskakujące, bowiem w pierwszej dziesiątce wygrywają Niemcy z wynikiem niecałych 27%, zaś ostatnią lokatę zajęły Stany Zjednoczone, osiągając wynik 15,2%. Polska się w tej grupie nie znalazła.

Obserwując dane statystyczne można z jednej strony odnieść wrażenie, że aktualizacja systemu Windows 10 przebiega dość dobrze, podobnym zresztą tempem do tego z Anniversary Update. Weźmy jednak pod uwagę, że w praktyce Creators Update działa teraz na mniejszej liczbie komputerów niż poprzednia wersja w podobnym okresie, a wyraźne zwiększenie tempa instalacji po pierwszej fazie jak dotąd nie nastąpiło.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)