Ćwicz ze smartfonem: Endomondo

Ćwicz ze smartfonem: Endomondo

Ćwicz ze smartfonem: Endomondo
Redakcja
21.04.2015 09:49, aktualizacja: 21.04.2015 10:43

Za oknem coraz lepsza pogoda, warto więc w miarę możliwości z tego skorzystać i poświęcić nieco czasu aktywności fizycznej, w szczególności, że niejeden sport nie wymaga od nas wielkich nakładów finansowych. Do monitorowania własnych postępów i dzielenia się nimi ze znajomymi można wykorzystać kilka aplikacji. Jedną z nich jest bardzo popularne Endomondo.

Dzięki Endomondo Sports Tracker możemy śledzić swoją aktywność sportową, monitorować postępy, a także sprawdzać historię. Dzięki aplikacji sprawdzimy wszystkie treningi, a dzięki obsłudze wielu dyscyplin zapiszemy wszelkie postępy w bazie. Co ważne, dostęp do danych mamy nie tylko z poziomu urządzenia mobilnego, ale również strony internetowej. Wszystkie dane są automatycznie synchronizowane. Korzystanie z Endomondo nie musi oznaczać, że wszyscy znajomi dowiedzą się jak sobie radzimy, to od nas zależy, jakie informacje zobaczą pozostali użytkownicy – to nie tylko narzędzie do mierzenia aktywności, ale cała sieć społecznościowa dla aktywnych fizycznie.

350134154069043137

Obsługa aplikacji nie powinna nikomu sprawić najmniejszych trudności. Po jej uruchomieniu wybieramy typ treningu np. jazdę na rowerze, bieganie, pływanie, a następnie oddajemy się ćwiczeniom. Aplikacja działa w tle i w oparciu o dane pogodowe, lokalizację GPS i innych opcjonalnych czujników podłączonych do urządzenia monitoruje całą aktywność. W ten sposób zbierane są informacje o szybkości, wysokości na jakiej się znajdujemy, przebytej drodze, czasie ćwiczenia, a także spalonych kaloriach. Trasa jaką pokonamy jest wyświetlana za pomocą map Google, możliwe jest sprawdzanie czasów na poszczególnych odcinkach, a także sprawdzanie tętna.

Nasze ćwiczenie nie wymaga zbyt wielkiego poruszania się, a ponadto nie posiadamy żadnych czujników? Nic straconego! W Endomondo każdy z treningów możemy zapisywać ręcznie, bez problemu dodamy więc informacje o godzince spędzonej na siłowni, aby pod koniec miesiąca podsumować swoje osiągnięcia. Dodajmy, że oprócz zwykłych treningów Endomondo pozwala na ustalenie określonego celu (np. kilometrów do przebiegnięcia), korzystanie z gotowych tras innych użytkowników, rzucanie wyzwań znajomym i samemu sobie, a także wykonywanie treningów interwałowych. W ćwiczeniach wspomogą nas postanowienia, w których określimy, jak wiele razy chcemy trenować w ciągu tygodnia, czy też ile kalorii planujemy spalać.

350134154069239745

Endomondo to również swoista sieć społecznościowa ludzi aktywnych fizycznie. Aplikacja pozwala na obserwowanie znajomych, dzielenie się z nimi własnymi wynikami, a także branie udziału w grupowych rywalizacjach. Wśród tych znajdziemy liczne konkursy i akcje charytatywne organizowane przez najróżniejsze firmy. Aplikacja pozwala także na szybkie dzielenie się wynikami w innych sieciach społecznościowych i publikowanie ich na Facebooku czy Twitterze. Program potrafi również rozpoznać utwory jakie słuchamy podczas treningów i dodać je do szczegółów aktywności.

Możliwości Endomondo są bardzo duże, aplikację docenią zarówno zupełni amatorzy jak i osoby zajmujące się sportem w sposób profesjonalny. Co ważne, program w podstawowej wersji jest dostępny za darmo. Producent udostępnia także możliwość kupna konta Premium, które ma poszerzone możliwości. Zapraszamy do pobierania aplikacji, znajdziecie ją w bazie naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS, a także Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)