CyanogenMod 9 wprowadza Androida 4.0 dla Galaxy S i Nexusa S

CyanogenMod 9 wprowadza Androida 4.0 dla Galaxy S i Nexusa S

28.11.2011 14:45, aktualizacja: 28.11.2011 16:31

Serwis Android Community poinformował o wydaniu wersji testowych dziewiątego CyanogenMod — alternatywnej dystrybucji Androida dla telefonów i tabletów.

Zgodnie z przewidywaniami, zaraz po udostępnieniu kodu źródłowego Androida 4.0 ruszyły prace nad budową niezależnych ROM-ów dla telefonów. Dzięki temu posiadacze wielu modeli, których producenci nie planują aktualizacji systemu do Ice Cream Sandwich, będą mieli możliwość przetestowania nowego systemu. Jest to również jedyna na razie możliwość używania Androida 4.0 w krajach, w których nie jest dostępny Galaxy Nexus — pierwszy i jak dotąd jedyny telefon z Androidem 4.0. Dostępne są już wersje testowe opartego o Androida 4.0 CyanogenMod dla Nexusa S i Samsunga Galaxy S.

Na swoim profilu Google+ wydaniem CyanogenMod alfa 11 dla Nexusa S pochwalił się jego autor — Koushik Dutta. Według niego (i komentujących wpis) ROM jest wart przetestowania, a jego stabilność jak na alfę jest dobra, choć system ma problemy z wiadomościami MMS i materiałami filmowymi. CyanogenMod dla Galaxy S jest już w fazie beta. Obecnie brakuje mu jedynie możliwości nagrywania filmów i szyfrowania, poza tym jest w pełni sprawnym Androidem 4.0 dla tego modelu telefonu. Nieoficjalne kompilacje Androida 4.0 wkrótce pojawią się również dla Galaxy S II, HTC Sensation, HTC Desire, Xperii X10 oraz Galaxy Taba 10.1. Doprowadzenie ROM-ów do statusu stabilnych zajmie jeszcze około 2 miesięcy.

Więcej informacji na temat instalacji ROM-ów nie pochodzących od producenta telefonu można znaleźć na wiki CyanogenMod oraz na stosownych forach internetowych. Jeśli ktoś zdecyduje się na używanie testowego ROM-u, bezwzględnie powinien wykonać kopię swoich danych. A posiadacze najnowszych telefonów otrzymają Androida 4.0 prosto od producenta. HTC zamierza zaktualizować modele Vivid, Sensation, Sensation XL, Sensation XE, Rezound, EVO 3D, EVO Design 4G, oraz Amaze 4G, Ze stajni LG Androida 4.0 otrzymają telefony Optimus 2X, Optimus Black i Optimus 3D, a Sony planuje aktualizację wszystkich modeli z 2011 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)