Cyanogenmod wiecznie żywy – LineageOS już na ponad milionie urządzeń

Cyanogenmod wiecznie żywy – LineageOS już na ponad milionie urządzeń

20.03.2017 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LineageOS, bezpośrednia kontynuacja słynnego Cyanogenmoda,okazał się wielkim sukcesem. Już ponad milion osób zainstalowałona swoich smartfonach ten niemal-wolny system operacyjny. Tempowzrostu popularności jest naprawdę niezłe, miesiąc temu LineageOSmiał około pół miliona instalacji. Jak widać, alternatywa dlagoogle’owego, tzw. „czystego” Androida jest jak najbardziejmożliwa – i zarazem pożądana.

Najpopularniejszym urządzeniem w rękach użytkownikówLineageOS-a pozostaje chiński smartfon OnePlus One (bacon), to ponad67 tys. osób, kolejne w popularności to OnePlus 3/3T, SamsungGalaxy S III oraz Xiaomi Redmi Note 3. Łącznie liczba zgłoszonychmodeli przekracza tysiąc sztuk, widać tu naprawdę egzotyczneurządzenia, więc niewykluczone, że i Wasze gdzieś się tamznajdzie.

Lista krajów, które najcieplej przyjęły następcęCyanogenmoda zaczyna się od wspaniałej krainy Unknown, ale potemmamy Indie, Chiny, USA i Niemcy. Polska znalazła się na 14. miejscu– ponad 12 tys. osób zainstalowało LineageOS na swoim sprzęcie.

Wyniki nas nie zaskakują – deweloperzy Lineage OS-a nie tylkorozszerzają bazę wspieranych urządzeń dla wersji 14.1 systemu(odpowiadającej Androidowi 7.1) i 13.0 (odpowiadającej Androidowi6.0), ale też dodają nowe możliwości i naprawiają usterki. Nowebuildy doczekały się obsługi trybu jednej dłoni (oneHand), którypozwala łatwiej używać urządzeń o dużej przekątnej ekranu,mając do dyspozycji przeciętnej długości kciuk. DeweloperzyLineageOS-a rozwiązali też ostatnio problem z obsługą więcej niżdwóch kamer, zastąpili stary menedżer plików nowym, prosto zAOSP.

Listę oficjalnie wspieranych urządzeń, wraz z ROM-ami dopobrania, znajdziecie na stronie download.lineageos.org.Projekt do tej pory nie przyjmuje finansowych datków, jedynymsposobem by pomóc więc w rozwoju LineageOS-a jest przyłączeniesię do prac nad wiki lub przeniesienie systemu na nowe urządzenie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)