Cyanogenmod wiecznie żywy – LineageOS już na ponad milionie urządzeń

Cyanogenmod wiecznie żywy – LineageOS już na ponad milionie urządzeń

Cyanogenmod wiecznie żywy – LineageOS już na ponad milionie urządzeń
20.03.2017 10:07

LineageOS, bezpośrednia kontynuacja słynnego Cyanogenmoda,okazał się wielkim sukcesem. Już ponad milion osób zainstalowałona swoich smartfonach ten niemal-wolny system operacyjny. Tempowzrostu popularności jest naprawdę niezłe, miesiąc temu LineageOSmiał około pół miliona instalacji. Jak widać, alternatywa dlagoogle’owego, tzw. „czystego” Androida jest jak najbardziejmożliwa – i zarazem pożądana.

Najpopularniejszym urządzeniem w rękach użytkownikówLineageOS-a pozostaje chiński smartfon OnePlus One (bacon), to ponad67 tys. osób, kolejne w popularności to OnePlus 3/3T, SamsungGalaxy S III oraz Xiaomi Redmi Note 3. Łącznie liczba zgłoszonychmodeli przekracza tysiąc sztuk, widać tu naprawdę egzotyczneurządzenia, więc niewykluczone, że i Wasze gdzieś się tamznajdzie.

Lista krajów, które najcieplej przyjęły następcęCyanogenmoda zaczyna się od wspaniałej krainy Unknown, ale potemmamy Indie, Chiny, USA i Niemcy. Polska znalazła się na 14. miejscu– ponad 12 tys. osób zainstalowało LineageOS na swoim sprzęcie.

Wyniki nas nie zaskakują – deweloperzy Lineage OS-a nie tylkorozszerzają bazę wspieranych urządzeń dla wersji 14.1 systemu(odpowiadającej Androidowi 7.1) i 13.0 (odpowiadającej Androidowi6.0), ale też dodają nowe możliwości i naprawiają usterki. Nowebuildy doczekały się obsługi trybu jednej dłoni (oneHand), którypozwala łatwiej używać urządzeń o dużej przekątnej ekranu,mając do dyspozycji przeciętnej długości kciuk. DeweloperzyLineageOS-a rozwiązali też ostatnio problem z obsługą więcej niżdwóch kamer, zastąpili stary menedżer plików nowym, prosto zAOSP.

Listę oficjalnie wspieranych urządzeń, wraz z ROM-ami dopobrania, znajdziecie na stronie download.lineageos.org.Projekt do tej pory nie przyjmuje finansowych datków, jedynymsposobem by pomóc więc w rozwoju LineageOS-a jest przyłączeniesię do prac nad wiki lub przeniesienie systemu na nowe urządzenie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)