Cyfrowa telewizja internetowa od najbogatszego człowieka na świecie

Cyfrowa telewizja internetowa od najbogatszego człowieka na świecie

Mirosław Truchan
12.03.2012 16:20, aktualizacja: 13.03.2012 11:14

Najbogatszy człowiek świata według rankingu magazynu Forbes, multimiliarder Carlos Slim Helu, planuje jeszcze w tym roku wystartować z nowym biznesem - internetową telewizją autorską Ora.tv. Ma być ona docelowo finansowana z reklam a nie abonamentów. Jej główną twarzą ma być była gwiazda CNN, Larry King.

Nie wyznaczono dokładnej daty startu projektu. Wiadomo jedynie, że telewizja dostarczać ma materiały na żądanie, rozważane są również audycje na żywo. Całością kieruje były szef działu dziennikarstwa cyfrowego w News Corporation, Jon Housman. Inwestycję sfinansuje należący do Helu gigant telekomunikacyjny, spółka America Movil. Telewizja dostarczana ma być na komputery, smartfony, telewizory z dostępem do Internetu i tablety. Meksykański biznesmen ma spore doświadczenie w biznesie telewizyjnym - jego firma jest głównym dostarczycielem płatnej telewizji w Ameryce Łacińskiej.

Informacje te może nie dotyczą bezpośrednio naszego kraju, ciekawe są jednak o tyle, że wyznaczać mogą nawet kierunek. Teoretycy od dawna zastanawiają się czy, a jeśli tak, to kiedy, nowe media zastąpią lub wchłoną te tradycyjne. Być może dzieje się to już teraz.

Telewizja internetowa, to kategoria, która jeszcze raczkuje, jednak przewiduję gwałtowny jej wzrost w najbliższych latach - podsumowuje Helu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)