Czego szukali internauci w tym roku?

Czego szukali internauci w tym roku?

16.12.2011 12:08

Zbliża się koniec roku, więc Google tradycyjnie już udostępnił listy najpopularniejszych, a właściwie najszybciej zyskujących popularność haseł, które do wyszukiwarki wpisywali internauci na całym świecie. Listy są podzielone na kraje, więc możemy dowiedzieć się, jakie hasła były najpopularniejsze wśród naszych rodaków.

W Polsce, wśród użytkowników wyszukiwarki Google największą popularnością na przestrzeni dobiegającego końca roku cieszył się kwejk — serwis satyryczny znany z humorystycznych obrazków. Na drugim miejscu znalazł się Minecraft, który zyskał ogromną popularność jeszcze zanim wyszedł z fazy beta, i która jest najczęściej wyszukiwaną grą. Na trzecim miejscu znalazł się Facebook (najwyraźniej Google lepiej przeszukuje serwis, niż jego wbudowana przeglądarka), a na czwartym spis powszechny. Dalej jest bardziej rozrywkowo: X Factor, Sala Samobójców (najszybciej zdobywające popularność hasło filmowe), Przepis na Życie, Prosto w Serce, Tablica.pl. Pierwszą dziesiątkę zamyka Adele — najczęściej wyszukiwana w tym roku przez Polaków osoba.

Ze statystyk dotyczących potraw wynika, że Polacy wciąż lubią ogórki i polędwiczki wieprzowe (pierwsze miejsce). Na dalszych pozycjach znajdziemy Tłusty Czwartek 2011, sałatkę z ogórków, ogórki małosolne, modny ostatnio chleb Dukana, oreo, przepisy na cukinię, biszkopt, nalewkę z malin i żurek. Na czele haseł muzycznych znalazła się Ostatnia Nocka Maleńczuka, ale pośród płyt znalazły się również hasła: Przystanek Woodstock 2011 i Disco Polo 2011. W sporcie najpopularniejszym hasłem była oczywiście walka Adamek vs. Kliczko, a sposobów na spędzenie wakacji najczęściej szukamy w Chorwacji. Co ciekawe, Polacy najczęściej szukali informacji nie o psach czy kotkach, ale o terrariach.

Na świecie najpopularniejsze hasła to: Rebecca Black, Google+, Ryan Dunn, Casey Anthony, Battlefield 3, iPhone 5, Adele, TEPCO (elektrownia jądrowa w Tokio), Steve Jobs i iPad 2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)