Czy aplikacja może zastąpić kijki do samolubek?

Czy aplikacja może zastąpić kijki do samolubek?

Czy aplikacja może zastąpić kijki do samolubek?
Łukasz Maślanka
06.01.2016 16:49

Internet bez zdjęć selfie? Trudno to już sobie wyobrazić. Tak zwane samolubki stały się tak popularne, że powstały nawet specjalne urządzenia ułatwiające ich robienie, czyli kijki selfie sticks. Nie każdy jednak może sobie na nie pozwolić, nie każdy gotów też jest z nimi chodzić. Z pomocą chce przyjść pewien programista z USA, który stworzył aplikację Selfie Stick.

Mechanizm działania programu Selfie Stick jest prosty. Po uruchomieniu należy podnieść wyżej smartfon, a aplikacja sama wykryje, czy w kadrze mieści się cała twarz. Jeśli wszystko będzie w porządku, wtedy uruchomi się odliczanie, a po chwili zdjęcie będzie gotowe. Fotografia zaś będzie wyglądała tak, jakby została zrobiona z większej odległości – tak, jakby użyto do niej selfie sticka. Nie ma jednak róży bez kolców. To dopiero pierwsza wersja aplikacji, trzeba więc sporo cierpliwości, aby ustawić telefon na odpowiedniej wysokości. Bez tego zdjęcie się nie uda.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obecnie program Selfie Stick jest darmowy (choć, jak deklaruje twórca, tylko przez określony czas, później ma być płatny) i dostępny tylko na iPhone'y oraz iPady. Nie wiadomo, czy powstanie również wersja na smartfony z Androidem. Otwarte pozostaje też pytanie, czy Selfie Stick ma szansę wyprzeć z rynku urządzenia o tej samej nazwie. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, choćby dlatego, że robienie samolubki za pomocą specjalnego „kijka”jest proste i nie wymaga większego zaangażowania ze strony użytkownika. Selfie stick daje też więcej możliwości, a gimnastykowanie się ze smartfonem w dłoni, aby znaleźć odpowiedni kadr może być zbyt uciążliwe.

Aplikację Selfie Stick znajdziecie w naszej bazie programów na iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)