Czy będzie można sprzedawać własne aplikacje na Android Market?

Redakcja

16.01.2012 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polscy programiści chcą mieć możliwość sprzedaży swoich aplikacji w Android Markecie — wynika z petycji adresowanej do Google Polska.

Ograniczenia terytorialne są związane z brakiem możliwości bezpośredniego pobrania od użytkownika opłaty za aplikację z poziomu strony internetowej market.android.com a także dedykowanego klienta usługi poprzez usługi Google Checkout i Google Wallet. Obecnie możliwość pobierania opłat poprzez Android Market mają możliwość programiści z 29 państw, w tym Australii, Belgi, Kanady, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.

Brak tej możliwości, znacząco ogranicza pracę polskich developerów, jak i Państwa wpływy. Jesteśmy głęboko rozczarowani brakiem opcji sprzedaży w naszym kraju. Polska posiada wielu utalentowanych developerów, którzy zmuszeni są dokorzystania z sieci reklamowych lub do zmiany platformy na bardziej sprzyjającą. (...) Naszym zdaniem, przez brak postępu w tej sprawie, Państwa firma traci polskich programistów na korzyść konkurencji. Czekamy na pełne prawa do sprzedaży od początku istnienia Android Market. Fakt braku tej możliwości uznajemy za lekceważenie. — zwraca uwagę autor petycji, Łukasz Maćczak. Jak zaznacza dalej, polscy programiści często zdobywają uznanie na międzynarodowych konkursach programistycznych.

Oczywiście można znaleźć polskie płatne aplikacje na internetowym straganie Google'a. Ich twórcy są jednak zmuszani do obejścia regulaminu Android Marketu i oferują zakup aplikacji poprzez np. PayPal (jak np. Transportoid) lub też otwierając konta bankowe w zagranicznych bankach.

Petycję poparło już 2000 osób. Wydaje się jednak, że wprowadzenie możliwości pobrania opłat bezpośrednio przy zakupie jest jednak kwestią czasu. Google nie może sobie pozwolić na ustępowanie konkurencji ze strony Apple i Microsoftu. Piłeczka jest ewidentnie po stronie giganta z Mountain View.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także