Czy Canonical sprowadzi do Ubuntu Photoshopa, Steam i iTunes?

Redakcja

16.01.2010 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matthew Helmke, jeden z administratorów UbuntuForums.org w porozumieniu z Canonical rozpoczął ankietę wśród użytkowników systemu dotyczącą najbardziej pożądanego komercyjnego oprogramowania.

Celem ankiety jest wskazanie kierunku w którym ma iść współpraca Canonical z dostawcami komercyjnego oprogramowania. Wśród proponowanych programów znalazły się takie aplikacje jak Evernote, Codeweavers Crossover, Hulu, Skype czy Google Picasa. Zaskakujące są propozycje udostępnienia aplikacji takich jak Adobe Photoshop, World of Warcraft, Steam oraz Apple iTunes. Jak argumentują to autorzy ankiety - o te aplikacje pytają ich klienci i użytkownicy od lat.

W ankiecie pozostawiono jedno pole puste, aby użytkownik mógł zgłosić własną propozycję programu, który chętnie by zainstalował w Ubuntu. Ankieta wywołała już duże poruszenie wśród użytkowników - w ciągu jednego dnia pojawiło się 15 stron odpowiedzi.

Ubuntu dla Canonical jest jeszcze deficytowym produktem, już wcześniej pojawiały się pogłoski o planach udostępnienia w Ubuntu sklepu z oprogramowaniem - na wzór App Store. Czy przedstawione propozycje są początkiem takiego projektu?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)