Czy Chrome rzeczywiście zapewnia prywatność?

Grzegorz Niemirowski

18.05.2010 23:39, aktual.: 18.05.2010 23:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome, podobnie jak inne konkurencyjne aplikacje, posiada tryb prywatności, zwany Incognito. Jeden z użytkowników, Lewis Thompson, zauważył jednak, że pewne informacje o przeglądanych stronach są przez Chrome zapisywane.

Thompson zwrócił uwagę na drobny szczegół. W trybie Incognito odwiedził stronę, na której nigdy wcześniej nie był. Gdy została ona załadowana, zwiększył poziom powiększenia strony. Następnie opuścił tryb prywatności. Potem ponownie otworzył Incognito i wszedł na tę samą stronę. Podczas wpisywania adresu nie pojawiał się on w historii, co jest oczywiste. Gdy jednak strona załadowała się, powiększenie ustawiło się do poprzednio wybranego poziomu. Wynika z tego, że jednak Chrome zapamiętało jaką stronę Thompson odwiedził a także skojarzone z nią powiększenie. Najwyraźniej w trybie prywatności lista odwiedzanych stron zapisywana jest na dysku choć nie widać jej w historii. Nawet jeśli stosowane jest szyfrowanie, nie ma gwarancji, że listy stron nie da się odczytać. Obecnie nie wiadomo czy zapisywane są wszystkie odwiedzane strony czy też tylko te, dla których użytkownik ustawiał opcję powiększania.

Opisane zachowanie nie występuje na wszystkich wersjach Chrome jednak stawia pod znakiem zapytania skuteczność ochrony prywatności użytkownika przeglądarki Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)