Czy Facebook otworzy biuro w Polsce? Możliwe, że w Mieście Spotkań

Czy Facebook otworzy biuro w Polsce? Możliwe, że w Mieście Spotkań

Redakcja
20.01.2012 14:33, aktualizacja: 21.01.2012 17:51

Na Facebooku powstała akcja Wybieram Wrocław zachęcająca... Facebooka do otwarcia swojego biura we Wrocławiu.

Burzę plotek wywołała informacja, że jedna z agencji reklamowych straciła status oficjalnego partnera Facebooka w Polsce. Jednym z prawdopodobnych scenariuszy to ten, że największy serwis społecznościowy chce prowadzić sprzedaż reklam w naszym kraju na własną rękę, poprzez lokalne biuro. W tym momencie rozpoczyna się historia akcji "Wybieram Wrocław", która adresowana jest bezpośrednio do Marka Zuckerberga, aby ten rozważył Wrocław jako miejsce, gdzie polski odział Facebooka mógłby mieć swoją siedzibę.

Wrocław wydaje się idealnym miejscem dla takiej firmy jak Facebook. Wśród opinii przemawiających za Wrocławiem, najczęściej padają odpowiedzi, że powstał tu najlepszy polski start-up w historii, czyli Nasza-Klasa. Poza tym stolica Dolnego Śląska inwestuje m.in. w projekt EIT+, czyli centrum rozwoju nauki, w tym teleinformatyki. Pikanterii całej akcji dodaje fakt, że to właśnie w Mieście Spotkań swoją siedzibę ma największy konkurent Facebooka, czyli Google — napisali w oświadczeniu organizatorzy akcji. Należy również wspomnieć, że we Wrocławiu mieszczą się również siedziby innych firm IT, jak HP, IBM, LG, Nokia-Siemens, Opera Software, OVH czy Tieto, ale także Bankier.pl, Ceneo.pl, Money.pl, Skąpiec.pl, TravelPlanet.pl oraz redakcja dobrychprogramów.

Jako dodatkowy plus może posłużyć bezlitosna dla innych miast statystyka, w której Wrocław jest liderem wśród polskich metropolii pod względem liczby fanów. Według dynamicznego raportu Megafoni.pl Wrocław polubiło 46 769 osób, na drugim miejscu jest Poznań z wynikiem 31 271 osób.

Do końca akcji pozostały jeszcze tylko dwa dni. Aby oddać głos wystarczy udać się na stronę akcji. 22 stycznia wszystkie wirtualne podpisy zostaną przekazane do głównej siedziby Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)