Czy są szanse na Google Chrome dla Windows Phone? To zależy od Microsoftu

Czy są szanse na Google Chrome dla Windows Phone? To zależy od Microsoftu

Czy są szanse na Google Chrome dla Windows Phone? To zależy od Microsoftu
Redakcja
28.03.2014 00:22

Choć mobilnemu systemowi Microsoftu zarzucić można wiele, tak z pewnością należy cenić szybkość jego działania, spójność, a także stabilność. Niestety Windows Phone w tym wszystkim ma również wady. Nie znajdziemy na nim wielu aplikacji znanych tak ze świata desktopowego, jak i innych platform mobilnych. Świetnym przykładem są tu przeglądarki internetowe. Mobilny Internet Explorer nie każdemu może wystarczać, sporo osób z chęcią zobaczyłoby na jego miejscu Chrome czy też Firefoksa. Czy jest szansa na coś takiego? Możliwe, choć to jeszcze nic pewnego.

350048555588872129

Odpowiednie zgłoszenie dotyczące przeglądarki Chrome dla systemu Windows Phone wisi już sobie od drugiej połowy 2012 roku i zasadzie od dawna nie było w ogóle ruszane. Z drugiej strony, nie zostało także nigdy zamknięte z informacjami, że na taką aplikację nie ma najmniejszych szans. W ostatnich dniach sytuacja uległa zmianie, po zgłoszenie zostało przejęte przez innego dewelopera Google o nicku dxie. Ma on zająć się rozpoznaniem tego zagadnienia. Nie wiadomo, co dokładnie to oznacza, nie można więc mówić, że z miejsca ruszyły prace nad mobilną wersją Chrome dla Windows Phone. To jest zresztą bardzo utrudnione, bo system ten nie pozwala na użycie silnika innego niż ten wykorzystywany w Internet Explorerze, a co za tym idzie, niemożliwa jest implementacja Blink, forka WebKitu, jaki jest rozwijany przez firmę Google.

Czy ta sytuacja może ulec zmianie? Owszem, choć w tym wypadku należałoby oczekiwać miłego gestu ze strony Microsoftu, który musiałby znacznie rozluźnić swoje wymagania odnośnie aplikacji jakie są umieszczane w oficjalnym sklepie dla jego platformy mobilnej. Bez tego stworzenie tak Google Chrome, jak i innych znanych przeglądarek nie będzie możliwe w przypadku Windows Phone. Kto wie, ostatnie udostępnienie przez Google specjalnego API do łączenia z jego usługami może być początkiem zakończenia swoistej „zimnej wojny” między firmami. Gdyby tak się stało, zyskają przede wszystkim użytkownicy, niezależnie od wybranej platformy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)