Czy słoneczko GG już zachodzi, czy dopiero wschodzi?

Czy słoneczko GG już zachodzi, czy dopiero wschodzi?

08.10.2012 16:18

W Internecie od kilku dni krąży wieść, że słoneczko zakrywają ciemne chmury. Chodzi oczywiście o doniesienia o problemach finansowych firmy GG Network. Spółka, która kilka lat temu przynosiła kilkanaście milionów złotych zysku rocznie, w 2009 nagle zamknęła rok z 6 milionami straty. W 2011 roku za stawianie GG na nogi zabrał się Tomasz Jażdżyński, były prezes Interii, ale jego misja jeszcze się nie zakończyła. Tymczasem GG Network znów zamknie rok rozliczeniowy z wielomilionową stratą.

Podstawą wszelkich przypuszczeń o słabej kondycji GG jest zwolnienie 60 z 300 pracowników spółki, jednak Jarosław Rybus, rzecznik GG, przekonuje, że firma musi być zrestrukturyzowana, gorzej gdyby tego zaniechano. Spowolnienie gospodarcze i coraz gorsza sytuacja na rynku reklamy nie tylko GG daje się we znaki i podobnie jak wiele innych firm czerpiących zyski ze sprzedaży przestrzeni reklamowej, GG Network musi zrezygnować z niektórych nierentownych przedsięwzięć — stąd zwolnienia. O szczegółach operacji firma jednak nie mówi.

350032799031584705

GG Network informuje także o drugiej stronie medalu — poszerza się zasięg platformy i rośnie liczba użytkowników. W sierpniu 2012 liczba osób, które miały na komputerach uruchomione usługi związane z GG (bo to już nie tylko komunikator), sięgnęła prawie 10 milionów. Według badań Megapanel PBI/Gemius wzrosła także liczba realnych użytkowników komunikatora, co pozwala mu utrzymać się na pozycji lidera w Polsce. Co więcej, według GG Skala zmian jest znacząca, ale żadna z liczb podanych w publikacji Pulsu Biznesu nie jest prawdziwa (Puls Biznesu pierwszy podał informację o niechybnym upadku spółki). Według rzecznika GG sytuacja finansowa spółki się polepsza, udaje się przede wszystkim odrobić straty pozostawione po nieudanych inwestycjach, na przykład telefonii MVNO (GaduAIR). [...] nowa zupełnie platforma zaczyna się przyjmować i jest to zupełnie inny produkt niż ten sprzed 2 lat. Jeszcze w całości nie jest oddany. W mobilnym też bardzo dobrze sobie radzimy — powiedział nam rzecznik GG. Czyli… słoneczko wschodzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)