„Czytaj bez limitu” już jest na Androidzie, abonenci na iOS przeczytali ponad 100 milionów słów w 3 miesiące

„Czytaj bez limitu” już jest na Androidzie, abonenci na iOS przeczytali ponad 100 milionów słów w 3 miesiące

20.03.2013 18:17

Zgodnie z planem, od dziś z oferty „Czytaj bez limitu” (czyli wypożyczalni książek Legimi) korzystać mogą również osoby, które nie mają urządzenia z jabłkiem na obudowie. Usługa została otwarta na tablety i smartfony z systemem Android.

Z tej okazji Legimi udostępnia trochę statystyk zebranych przez 3 pierwsze miesiące istnienia usługi, kiedy to czytać bez limitu można było jedynie na urządzeniach z iOS. Abonament daje nieograniczony dostęp do ponad 2 tysięcy ebooków. Abonenci przeczytali w sumie ponad 10 tysięcy książek i nikogo nie powinna zaskoczyć najpopularniejsza pozycja — biografia Steve'a Jobsa ;). Popularnością cieszyły się również książki o życiu Micka Jaggera, Andrzeja Iwana i Heleny Rubinstein, a wśród fikcji królowała literatura fantastyczna (szczególnie seria Metro) oraz sensacja (Higgins, Abbott). W sumie przeczytanych zostało ponad 100 milionów słów, średnio nad książką posiadacze urządzeń mobilnych Apple'a spędzają 10,5 minuty dziennie. Najczęściej sięgają po lekturę po 23:00, rano i w niedzielę, mało kto ma czas czytać w środę. „Od deski do deski” czytana jest co czwarta pobrana książka.

Obraz

Do „Czytaj bez limitu” dołączyło wydawnictwo Albatros, wciąż trwają prace nad klientami dla Windows 8 i Windows Phone.

Usługa kosztuje 9,90 zł za jedno małe urządzenie lub 19,90 za zestaw smartfon + tablet i można ją testować przez tydzień za darmo. Warto mieć na uwadze, że przy zgłaszaniu się do testów musimy wybrać formę płatności, jednak z konta nie zostaną zabrane żadne pieniądze. Aplikacja będzie za to wyraźnie informować ile czasu jeszcze zostało, aby każdy zdążył anulować płatności na czas, jeśli będzie z działania usługi niezadowolony.

Aplikację dla Androida można znaleźć w sklepie Play, gdzie ma w tej chwili bardzo skrajne oceny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)