Czytelnicy blogują - przegląd wiadomości minionego tygodnia

Czytelnicy blogują - przegląd wiadomości minionego tygodnia

21.06.2010 13:06

Vortal dobreprogramy to nie tylko wiadomości ze świata IT, artykuły czy wreszcie - baza programów. Ważną częścią naszego vortalu są blogi czytelników, którzy z prawdziwą pasją opisują swoje zainteresowania i dzielą się wiedzą z innymi. Warto zwrócić uwagę na to, co piszą - często są to bardzo przydatne i ciekawe wiadomości. Proponujemy przegląd blogów z ostatniego tygodnia.

Zacznijmy od programów. W minionym tygodniu nasi czytelnicy nie skupiali się specjalnie na tym zagadnieniu, ale kilka wpisów wydaje się wartych uwagi. W związku z premierą przeglądarki Safari 5 margo.net opisała ciekawe zmiany w tym programie. Z tekstu możemy dowiedzieć się czym jest Reader albo jakie elementy HTML5 obsługuje odświeżona wersja przeglądarki. Z kolei Meszuge omawia swoje boje z programem Norton Ghost, a iluzion w wyczerpującym tekście przedstawia edytor równań w pakiecie Office Microsoftu. Dowiemy się między innymi jak rozszerzyć możliwości narzędzia przez instalację dodatku Math. W innym tekście iluziona przeczytać można o trzech niewielkich programach pomagających w codziennej pracy.

Nasi czytelnicy zamieszczali również porady - na przykład, jak przygotować własny ekran startowy w Ubuntu. Polecamy ten tekst szczególnie osobom, którym zależy na dostosowaniu systemu do własnej estetyki. Natomiast ci, którzy są w trakcie pisania pracy magisterskiej albo wypracowania szkolnego, powinni rzucić okiem na Automatyczną numerację wzorów. Tekst jest wzbogacony o zrzuty ekranu, które wyjaśnią, jak wprowadzić tę funkcję do dokumentów tworzonych za pomocą Worda.

Dla bardziej zaawansowanych czytelników przeznaczone są takie wpisy jak Python w obliczeniach naukowych i inżynierskich czy Zrozumieć powłokę tekstową - standardowy strumień wyjściowy. To chyba najlepszy dowód na to, że w blogach naszych czytelników każdy znajdzie coś dla siebie - nawet osoby poszukujące bardziej technicznych tematów. Wpisy Chomika, iluziona czy adi_rucio (jak zaprowadzić porządek na biurku w Mac OS X) to kawał solidnej wiedzy.

Na koniec proponujemy wnikliwy tekst Dimatheusa o problemach z prawami autorskimi. To kolejna odsłona niekończącej się dyskusji na temat legalności plików zamieszczanych w Internecie. Pomysłów na zmianę prawa czy jego egzekwowanie nie zabraknie chyba nigdy. Z drugiej strony, jak stwierdza autor wpisu, przydałoby się znaleźć w podejściu jakiś półśrodek, najlepiej złoty :). Czy można jednocześnie zadowolić i internautów, i właścicieli praw autorskich? Rozwiązań jest wiele, także wśród czytelników vortalu, którzy wypowiedzieli się pod tekstem Dimatheusa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)