Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

31.10.2010 09:32

Jak ustawić tapety dla kilku monitorów, co to jest PunkBuster i na czym polega przyśpieszanie gier - to tylko niektóre tematy poruszane przez naszych blogerów w minionym tygodniu.

Na pierwszy ogień niech pójdzie sążnisty tekst Mechanizmy machlojek Microsoftu napisany przez blogera Quest-88. Autor szczegółowo analizuje historię formatu ODF (OpenDocument), a konkretnie historię rywalizacji Microsoftu z otwartym formatem. Z tekstu dowiadujemy się również genezy powstania standardu OpenXML rozwijanego przez Microsoft.

Tematem ustawienia tapet dla kilku monitorów podłączonych do komputera zainteresował się deepone. W związku z tym że korzystam z więcej niż jednego monitora, a konkretniej z trzech monitorów postanowiłem sobie urozmaicić tło pulpitu - wyjaśnia autor. Oprócz informacji jak ustawić tapety, deepone prezentuje także zdjęcia z gotowym rozwiązaniem. Z kolei o aktualizacji PunkBustera, czyli programu do zapobiegania oszustwom w grach internetowych, informuje djfoxer. Skoro jesteśmy już przy temacie gier, warto rzucić okiem na tekst skandyna - Moje przyspieszanie gier. Opisuje on aplikację Game Booster 2 Beta, która przydaje się przy wyłączeniu tymczasowo drugoplanowych programów (procesy, usługi), czyszczeniu pamięci RAM i podkręcaniu procesora.

Jeszcze o grach przeczytamy w kolejnym wpisie blogera djfoxer. Tym razem zainteresowała go tematyka sterowników do karty NVIDIA. Autor opisuje swoje perypetie z takimi grami jak Bioshock czy Burnout Paradise. O tworzeniu usebarów pisał z kolei w minionym tygodniu XeonBloomfield. Jest to krótki poradnik, za pomocą którego dowiemy się, jak w prosty sposób stworzyć własny usebar. Wpis może zainteresować osoby często udzielające się na forach internetowych. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)